Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejlepší vánoční dárky pro booklovers

Máš kamarády, kteří jsou totální bookworms, a přemýšlíš, co jim dát kromě knížky, o které ani nevíš, jestli už ji nemají, a poukázky do knihkupectví? Neboj, I got you.

Get cozy

Čajíky

Starting of strong! Ke čtení prostě potřebuješ být warm and cozy a čaje jsou vždycky good way to go. Můžeš jich nakoupit víc a vytvořit třeba čajový košík nebo je rovnou vzít v dárkových baleních i s hrnečkem. Doporučuju ale pro čaje skočit do nějakého lepšího a hlavně specializovaného obchodu – třebaSonnentor, aby byl dáreček pořádně fancy. Bombasticky navíc vypadají i sypané čaje.

Fluffy socks

Ponožky jsou actually nejlepší vánoční dárek and I don't care what you say. Pro booklovers zvlášť, protože nechceš, aby tě rušily studený nohy, když se snažíš být cozy a mít svůj main character reading moment. Svou*svého bestie rozhodně nadchneš úplně nejvíc, pokud zapojíš svoje skills a ponožky třeba upleteš, ale nezoufej, pokud to nezvládneš. Super fluffy a cozy ponožky totiž seženeš úplně všude.

Podkolenky

179,-

3PACK Hřejivé vlněné ponožky Norwegian - vícebarevná

449,-

Deka

Deka je nobrainer. Tady asi svoje skills nezapojuj, protože pletení deky by ti zabralo věčnost. Při výběru se zaměř hlavně na to, aby byla dost velká . Čím větší, tím líp! Další důležitý faktor je, aby byla dost silná a zvládla zahřát. Z osobních zkušeností můžu doporučit deky z Jysku, IKEA je naopak vždycky zklamání. V Jysku navíc mají slevy a něco teď seženeš i skoro o polovinu levněji. Víc affordable varianty scorneš i na favi.cz nebo na Alze.

Pléd KONGSSPIR 140x200 šedá

999,-

Pléd KONGSSPIR 140x200 růžová

999,-

Pléd ERANTHIS 130x170 béžová

1299,-

Hrneček a svíčka combo

Ambiance musí být, a proto nesmí chybět ani svíčka na atmosféru. A hrneček – duh – k tomu čaji. Čím větší hrnek seženeš, tím líp a můžeš se zaměřit i na termohrnky, protože se známe - na čaj zapomeneme, tak aby hned nevychladnul.

Tip: Pokud chceš něco víc osobního, můžeš vytvořit custom hrnek třeba v Café & Hrnky. A svíčky jsou nejlepší od Woodwick, protože imitují praskání ohně - to je pro ty z nás, co nemají krb.

Ecoffee Cup, William Morris Gallery, Strawberry Thief, 400 ml

289,-

Svíčka Limitovaná edice - knihovna

499,-

Woodwick Lavender & Cedar

588,-

Bookish things

Záložky

Ideální low cost dárek jsou záložky. To ale neznamená, že nejsou super! Záložky jsou vždycky potřeba a navíc je vůbec nemusíš kupovat, jelikož je snadno vyrobíš i doma. A můžeš na ně použít všechno možné – dají se malovat, háčkovat nebo vyšívat.

Bombex lampa

Za nějakou cute cozy lampičku ti tvůj reader friend určitě poděkuje, zvlášť pokud ještě žádnou nemá. Jestli se ti nechce pouštět do něčeho většího, co bude stát hodně peněz, můžeš mu pořídit malou lampičku na noční čtení.

A pokud víš, že velkou lampu má, zkus koupit nějakou fun žárovku – vím, zní to divně, ale dobrý reading světlo je důležitý. Celkově je na čtení nejvhodnější teplé nebo hodně jemné bílé světlo, protože je šetrnější k očím. Já jsem si před pár lety koupila v OBI žárovku, která trochu připomíná poletování světlušek, a ta atmosféra od toho je boží.

Nejrůznější žárovky a lampy seženeš třeba na svet-svitidel.cz.

Lampička na čtení - Botanika

420,-

EBBARED LED bodové osvětlení

179,-

Stolní lampa PATRIK

500,-

Poličky

Jestli něco book lovers nemají, tak je to místo na nový knížky. Nemusíš hned kupovat celou obří knihovnu (i když by to nejspíš nebyl wrong move), ale i menší polička nebo třeba pojízdný vozík z IKEA jsou amazing dárek.

RÅSKOG vozík

999,-

Book sleeve

Podobný dárek jako záložky jsou i book sleeves, které má spousta knihomolů ráda, jelikož ochrání knížky, se kterými někam cestují. Můžeš je koupit nebo opět vyrobit – buď ušít, nebo uplést/uháčkovat.

Books – duh

Knížky samotný jsou víc advanced dárek, protože budeš muset svou*svého bestie dobře znát a především znát jejich reading habits a knihovničku. Pokud se ti to povede, neboj se někdy sneaknout fotku jejich kolekce, nebo se přímo zeptej na jejich dream book list, který si chtějí pořídit. Možná někdy budeš muset obětovat úplné překvapení, ale je to rozhodně lepší než riskovat, že dostanou stejnou knihu dvakrát.

Mystery book shopping

Pokud ti nevadí spoilnout překvapení, vem je na book shopping! V Praze určitě doporučuju Palác knih na Václaváku, kde si určitě něco vyberou, anebo jděte na tour po menších indie knihkupectvích jako to na Vinohradech, Globe nebo Shakespeare & Sons. Před Vánoci je na to super atmosféra, vezmete si hot choco nebo svařák do ruky, což může být také součást dárku.

Pokud nevíš co koupit, mrkni do našich článků na knižní tipy!

Víkendový chill aneb knížky, které zvládne každý

by @_kajina

Muži, kteří píšou, jsou hot! Aneb knížky od českých spisovatelů

by @dimitrapapadopoulu

Knižní klasiky, které tě neunudí k smrti

by @dimitrapapadopoulu

Kniha měsíce: Baletky

by @_kajina

Fantasy klasiky, který si musíš přečíst

by @_00_3_12

Bookclub: Fantasy série, na které bys měl/a hodit očko

by @_00_3_12

Bookclub: Jak číst knihy Terryho Pratchetta?

by @_00_3_12

Wellbeing a naučné knihy, které ti změní pohled na život, part 1

by @martinastrel

Které knihy doporučuje přečíst Selena Gomez?

by @josephslaich

5 knižních thrillerů, které tě nesmí minout

by @martinastrel

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.