Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Které knihy doporučuje přečíst Selena Gomez?

Americká zpěvačka, herečka, producentka a podnikatelka byla v minulosti několikrát vyfocená s knihou v ruce. Psaní je ostatně podstatnou a neodmyslitelnou součástí její práce, protože většinu textů svých písní si píše sama. Které knihy jí pomáhají překonat těžké životní situace a udržet si zdravou míru pozitivity?

Na tento aspekt upozorňuje její dokumentární film Selena Gomez: My Mind & Me a umocňuje ho i rozhovor v pořadu The Kelly Clarkson Show. „Je to ta nejlepší terapie,“ říká Gomez o psaní. V průběhu let její písně vyprávěly o lásce, přijetí, zmatku a dalších věcech, což vedlo miliony lidí k tomu, že se v jejích slovech našly.

Mezi její nejsrdečnější boje patří propagace duševního zdraví, které je nezbytné pro klidné soužití se světem. Tuto iniciativu prosazuje i prostřednictvím nadace Rare Impact Found, kterou založila s podporou Bílého domu. Na svém Instagramu a TikToku často sdílí tipy na oblíbené seriály, filmy, podcasty a knihy, které jí dělají pravidelně společnost. 

Od skutečných příběhů až po knihy o osobním růstu, to jsou texty, díky nimž zůstává pozitivně naladěná – pojďme se společně podívat, které to jsou.

The Undocumented Americans – Karla Cornejo Villavicencio (2020)

Autorka v tomto textu zkoumá skrytý život amerických přistěhovalců bez dokladů prostřednictvím hluboce osobního a revolučního portrétu národa. Spisovatelka se noří do příběhů svých známých a zároveň odhaluje tajemství svého vlastního života. Tyto příběhy jsou plné lásky, kouzla, bolesti i vulgarity, od uklízečů na Ground Zero v New Yorku až po ty, kteří hledají lékařskou pomoc v Miami. Prostřednictvím silných vyprávění a pronikavých popisů lze zjistit, co znamená být Američanem bez dokladů v dnešní společnosti.

How to Become Fearless: In Love, Work and Life – Arianna Huffington (2006)

Autorka zkoumá způsoby, jakými úzkost ovlivňuje život žen, a kroky, které může každý podniknout, aby ji překonal. Pozorovala své vlastní dospívající dcery a všimla si u nich některých stejných obav, které kdysi potlačovaly – například „Jak moc jsem přitažlivá?“, „Mají mě lidé rádi?“, „Mám odvahu říct svůj názor?“.

Arianna Huffington se tak cítila nucena tuto problematiku a dopad strachu prozkoumat. Prostřednictvím příběhů z vlastních zkušeností a s přispěním Nory Ephron, Diane Keaton a mnoha dalších odhaluje okamžiky mimořádné síly, odvahy a houževnatosti, které pramení z toho, že čelíme strachu a překonáváme ho. Její kniha nám ukazuje, jak se stát odvážnými zevnitř: od toho, abychom se cítili dobře ve své kůži, přes dosažení cílů v lásce a kariéře až po změnu světa.

Signs: The Secret Language of the Universe (2019)

Tato kniha ti pomůže naučit se rozpoznávat a interpretovat tajný jazyk vesmíru. Na příbězích lidí, kteří zažili podivuhodná zjevení a nevysvětlitelné náhody, je ilustrováno, jak se mystika stává součástí každodenního života. Jedná se o inspirativní a praktickou knihu, která poskytuje útěchu a motivaci a podněcuje čtenáře k lásce, radosti a zcela novému způsobu života.

Building a life worth living: A Memoir – Marsha Linehan (2020)

V těchto neobyčejných a inspirativních pamětech autorka popisuje, jak se v osmnácti letech z oblíbené teenagerky rázem stala mladou ženou, která se pokusila o sebevraždu. Po několika nešťastných letech strávených v psychiatrické léčebně si autorka přísahala, že pokud se jí podaří ze všeho dostat, najde způsob, jak pomoci i ostatním a vybudovat si život, který bude stát za to.

Becoming – Michelle Obama (2018)

Tyto působivé memoáry provázejí čtenáře životem Michelle Obama od jejího dětství v jižní části Chicaga až po působení v roli první dámy Spojených států. S odhodlanou upřímností vypráví Michelle Obama o svých životních triumfech i zklamáních a nabízí vhled do své práce obhájkyně žen a dívek i do svého úsilí o vytvoření inkluzivnějšího Bílého domu. 

Její inspirativní příběh je svědectvím o síle vytrvalosti a o tom, jak je důležité zůstat věrná sama sobě. Selena Gomez práci Michelle Obamy otevřeně podporuje, dokonce zašla tak daleko, že se připojila k jejímu volebnímu týmu na Culture of Democracy Summit 2022.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.