Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 knižních thrillerů, které tě nesmí minout

Zachumlej se do deky a nalaď se do podzimní nálady s těmito 5 fascinujícími thrillery, nad kterými ti bude rozum stát.

Terapie – B. A. Paris

B. A. Paris, vlastním jménem Bernadette MacDougall, se proslavila knihou Za zavřenými dveřmi. Tato kniha přesvědčila čtenáře, že Paris patří mezi ty nejlepší v oboru. Kniha Terapie byla vydána tento rok a ihned se dostala do předních žebříčků.

Obsah: Alice se přestěhuje se svým přítelem Leem do velmi exkluzivního bytového komplexu zvaného Kruh. V prvním týdnu v novém bytě se za dveřmi objeví novinář, který se zeptá na velmi jednoduchou otázku: „Jak se vám bydlí v bytě, kde se stala vražda?“ Alice zjišťuje, že jí tuto informaci její přítel zatajil, a snaží se rozplétat sítě lží. Nemůže věřit nikomu. Svému příteli, sousedům a někdy už nevěří ani sama sobě. Vrací se k ní také její minulost – myslí na své zesnulé rodiče a sestru, která se jmenovala stejně jako oběť této vraždy, Nina. Alice věří, že i to ji opravňuje k tomu zjistit, co se opravdu stalo. Nevěří totiž, že by Ninu dokázal zabít její manžel, který byl odsouzen a následně spáchal sebevraždu. V celém Kruhu se dějí zvláštní věci. Kniha ti nedá spát a její vyvrcholení je famózní. 

Hodnocení: 10/10. Touto knihou započala má láska k B. A. Paris

 

Nepříliš šťastná rodina – Shari Lapena 

Shari Lapena je kanadská spisovatelka, která debutovala knihou Manželé odvedle. Nyní vydává další thriller, na který se těšily spousty příznivců.

Obsah: Příběh začíná v rodinném kruhu, kdy se u večeře sejde celá rodina. Další ráno jsou rodiče Sheila a Fred Mertonovi nalezeni zavražděni ve svém sídle. Hlavními podezřelými jsou jejich děti. Na ně čeká královské dědictví, ale byl by někdo z nich schopný vraždy? Despotický otec, který byl tvrdý na syna a považoval ho za zbabělce. Matka, která se dětí nikdy nezastala. Teď jsou mrtví a někoho čeká trest. Rozhodně budeš žasnout. V tomto strhujícím příběhu je možné vše.

Hodnocení: 10/10. Lapena je skvělá spisovatelka, která ví, co dělá, a vždy přijde se zajímavým příběhem a šokujícím koncem.

Pomalu hořící oheň – Paula Hawkins

Paula Hawkins je známá především pro svůj thriller Dívka ve vlaku, který byl i zfilmován. Pomalu hořící oheň se na konci roku 2021 stal bestsellerem. Sáhneš po něm i ty?

Obsah: Na říčním člunu v Londýně je zavražděn mladík. Tři ženy se stávají hlavními podezřelými. Laura, podivínka, která strávila s Danielem poslední noc a city k němu si nechce přiznat. Sousedka Miriam, která má za sebou krutou minulost, s níž se stále nevypořádala. Carla, teta oběti žijící v neustálém smutku nad ztrátou vlastního syna. Každá strana má svůj příběh. Než se v zápletce vyznáš, může to chvíli trvat, ale ke konci už jen čekáš na odpověď na všechny své otázky.

Hodnocení: 7/10. O některých vedlejších příbězích by se mohla napsat samostatná kniha, nicméně román jsem odkládala, abych se v něm sama vyznala. S odstupem času byl příběh zajímavý, jen jeho zpracování bylo složitější.

Smrt přichází na prohlídku – Anders de la Motte a Måns Nilsson 

Švédská dvojice se rozhodla vytvořit sérii Vražd v Österlenu, tento díl je jejich první. Nilsson je televizní moderátor, Motte je bývalý policista. Oba se zvládli doplnit a vytvořit geniální knihu.

Obsah: Realitní agentka a výrazná osobnost v městečku Österlen Jessie Andersonová je nalezena mrtvá. Ještěže do města na plánovanou dovolenou přijel Peter Vinston, kriminalista ze Stockholmu. Policie ve městě chtěla tento incident uzavřít jako nehodu, Vinston se ale spojil s místní velitelkou Tove Espingovou a začali společně pátrat. Neuvěřitelné množství podezřelých lze s malým množstvím důkazů těžko usvědčit. Zjišťujeme, že důvod k vraždě měl opravdu každý, ale kdo měl dostatečnou dávku odvahy to opravdu udělat? Na moment překvapení si budeš muset počkat. 

Hodnocení 10/10. Tento příběh se opravdu povedl. Je neskutečné, jaké detaily se do knihy vešly. Už teď se těším na další díl této série.

 

Jeho poslední slova – Laura Dave

Nejčerstvější novinka ve světě knižních thrillerů je zde. Tato kniha na mě všude vyskakovala, tudíž jsem ji musela hned mít. 

Obsah: Owen Michaels z ničeho nic zmizí. Nechá za sebou manželku a dceru. Manželce Hannah zanechá na lístečku poslední zprávu: „Dej na ni pozor.“ Hannah ví, že jde o jeho dceru Bailey, která je ve věku, kdy chce randit a užívat si, rozhodně nestojí o trávení času se svou nevlastní matkou. Nic jiného jí ale nezbývá. Hannah s Bailey vyráží zjistit, co se stalo a co vedlo ke zmizení jejich milovaného Owena. Po něm pátrá i FBI, byl totiž u toho, když jeho firma začala podvodně obchodovat. Komu se dá věřit a jestli budou jejich životy navždy jiné, se dočteš v knize, a věř mi, budeš mít husí kůži. 

Hodnocení 9/10. Začátek nepůsobí vyloženě jako strhující kniha, ale od půlky se budeš cítit jako na trní a budeš chtít vědět, co všechno se stalo.