Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Wellbeing a naučné knihy, které ti změní pohled na život, part 1

Knihy o životě, o světě, o fungování těla i prožívání emocí, ke kterým se můžeš vracet, jelikož jejich podstata bude relevantní celý tvůj život. Tady najdeš naučné knihy, které stojí za to přečíst.

Čeho před smrtí nejvíce litujeme – Bronnie Ware 

Bronnie je australská písničkářka a spisovatelka, která se v minulosti živila jako soukromá asistentka v paliativní péči a tyto zkušenosti zužitkovala ve své knize. 

Čeho před smrtí nejvíce litujeme zachycuje momenty umírajících lidí, kteří popisují svůj život a diskutují o jeho hodnotách. Zjistíš, že někteří z nich si přejí, aby svůj čas na Zemi prožili jinak, třeba méně pracovali, neztratili kontakt na přátele, milovali a odpočívali. Kniha je také proložená autorčiným osobním životem a hledáním jejího vlastního smyslu bytí.

Čeho před smrtí nejvíce litujeme ti otevře oči a nastaví zrcadlo. Je to poutavá, a hlavně přínosná kniha, a to ať už jsi v jakékoliv životní fázi.

Kniha má 312 stran, vydána byla v roce 2012.

10/10

Emoční kód – Dr. Bradley Nelson

Dr. Bradley Nelson je americký holistický lékař, který se zajímá o tělo i duši a jejich propojení. Kromě této knihy má několik volně dostupných přednášek, které stojí za zhlédnutí.

Nelson ve své knize odhaluje, jak v těle pracuje naše podvědomí. Zabývá se uvězněnými emocemi, které nám komplikují život. Přečteš si také několik příběhů, dozvíš se o průběhu léčení a následném uzdravení. Největším Nelsonovým poznatkem je fakt, že emoce se často kupí kolem našeho srdce a staví tzv. zeď. Důležité je, že popisuje i možnost samoléčení. Jestli tě zajímá bioenergetické lékařství a chiropraktika, Dr. Nelson je ve svém oboru mistr a určitě tě nadchne. 

Emoční kód je velmi zajímavá kniha, co se týče uzdravení a fungování našeho těla. Je dobré nastínit si emoce, které prožíváme, a dokonce i zjistit, co se může stát, když danou emoci nebo trauma neřešíme.

Kniha má 306 stran, je provedena v měkké vazbě. 

9/10

Čteš?
50%
Ano
50%
Ne

Get your sh*t together: Knížky, které ti možná změní pohled na svět

@dimitrapapadopoulu

Mnich, který prodal své ferrari – Robin S. Sharma 

Robin S. Sharma je kanadský spisovatel, který působil i jako právník, a právě z této osobní zkušenosti ve své knize těží.

Julian Mantle je právník, který ve svých 25 letech zažil infarkt v soudní síni. Tento moment mu změnil život. V knize navštěvuje svého přítele a popisuje mu, co vše se změnilo. Z nerudného, agresivního a egoistického právníka se stal vyklidněný muž. Rozhodl se putovat k indickému kmeni, který ho dovedl ke starobylému učení a moudrosti. Autor nechává čtenáře nahlížet do procesu sebepoznání a učí ho naslouchat. 

Kniha je krátká, srozumitelná, zajímavá pro téma dnešního uspěchaného světa, nicméně z ní cítím jednoduchost a klasické rady. Pokud jsi začátečník, tak rozhodně neuškodí.

Kniha má 184 stran, vydána byla v roce 1997.

7/10

Naučte se žít – Mats a Susan Billmarks   

Švédský pár se rozhodl předat své poznatky o manželství a rodičovství v jedné knize.

Podtitulek zní jasně: „Tato kniha vám změní život.“ Najdeš v ní krásný příběh páru, který se snaží dobře žít a předávat dětem lepší vzorce. Učí nás, jak si nastavit život, nezapomínat na sebe a své tužby, přijímat dobro a dobro i rozdávat.

Líbilo se mi, že se kniha soustředí i na výchovu dětí. Rozdává rady, jak pracovat se strachem, s egem, s trápením i sebevědomím. Pracuje i s psychikou a s tím, jak různé stimuly ovlivňují naši mysl a chování. Ráda do ní zpětně nahlížím, jelikož je dobré si tyto věci připomínat. 

Kniha má stran 192, vydána byla v roce 2017.

9/10