Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Fantasy klasiky, který si musíš přečíst

Čaroděj Zeměmoří, Alenka v říši divů nebo Hra o trůny? To jsou fantasy klasiky, který prostě musíš znát.

Utekl ti minulý díl?

Sci-fi klasiky, který si musíš přečíst

@_00_3_12

Ursula K. LeGuin: Čaroděj Zeměmoří

Co říkáš? Že je Harry Potter OG kouzelník a Rowling vymyslela první pořádný kouzelnický svět? Ha! Wrong. Le Guin svého času v Čaroději Zeměmoří vytváří jeden z prvních takových světů, kterému se později Harry Potter rozhodně podobá. Hlavní hrdina je mladý kluk, který vyniká neobyčejnými schopnostmi, a tak nastoupí do kouzelnické školy. Sounds familiar?

Kniha má několik pokračování a byla zpracována i filmově. Pokud si chceš vybudovat pořádnou fantasy základnu, tohle je must-read.

Lewis Carroll: Alenka v říši divů

Existuje snad něco ikoničtějšího než Alenka v říši divů? Tahle kniha má, měla a bude mít neustálý kulturní dopad, což dokazuje nejenom nespočet adaptací, ale i to, že už běžně používáme frázi rabbit hole a všichni víme, co znamená. I když jsme knížku třeba nečetli. Stejně tak existuje i syndrom Alenky v říši divů (taky Toddův syndrom), který způsobuje, že děti můžou občas vidět realitu zkresleně. To odkazuje na místy absurdní, barevný a podivuhodný svět z původního příběhu.

Letopisy Narnie (C. S. Lewis), Hra o Trůny (George R. R. Martin), Pán prstenů (J. R. R. Tolkien)

Svatá trojice fantasy. Pokud by sis z tohohle listu měl/a přečíst alespoň něco, ať jsou to tyhle tři série.

Michael Ende: Nekonečný příběh

Alexa, play Never Ending Story by Limahl. Kdo byl s tímhle filmem obsessed jako dítě? Pokud jsi ho ještě neviděl/a, tak si alespoň přečti knížku, která obsahuje ty základní pilíře fantasy. Hlavní hrdina Bastian objeví v knihkupectví záhadnou knížku a nakonec se dostane do jejího světa, který musí zachránit. Klasika, ale that's why we're here.

Classic Tales of Science Fiction & Fantasy

Tohle je sbírka, která obsahuje to nejdůležitější z fantasy a sci-fi. Pokud nevíš, jestli tě tenhle žánr bude bavit a nechceš investovat do několika knih a sérií, pořiď si tohle. Je to taková ochutnávka všeho možného, navíc má úplně beautiful obálku, která bude v tvojí knihovně vypadat fantasticky.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.