Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Shrnutí

Ke kterému znamení se hodíš nejméně a ke kterému zase nejvíce? Jak tvé znamení miluje a jak projevuje lásku? Pojďme si shrnout kompatibilitu jednotlivých znamení!

Kompatibilita na základě slunečního znamení může být občas nepřesná a neúplná, proto nezapomínej zhodnotit celý birth chart obou partnerů. Při zkoumání shody s tvým budoucím partnerem by ses měl/a podívat i na Venus, Mars a Moon sign!

BERAN

Berani jsou ohnivým znamením a tento element vnáší i do mezilidských vztahů. Jsou energičtí, impulzivní a vášniví. Většinou se do svého protějšku velmi rychle zamilují, ale stejně rychle je tento člověk přestane bavit. Rádi se hádají a mají problém s věrností. Berani touží po neobyčejné lásce a jsou ochotni přistoupit k různým hádkám a střetům. Jsou žárliví, ale i přesto poskytují svému partnerovi prostor pro růst.

Nejvíce kompatibilní s: Blíženci, Lvem, Vodnářem a Rybami

Nejméně kompatibilní s: Beranem, Rakem a Kozorohem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Beran

by @elvihradilkova

BÝK

Zemské znamení Býka je asi nejsmyslnějším znamením celého zvěrokruhu. Býci jsou velkými požitkáři a chtějí si život vychutnávat všemi smysly. Nejvíce na Býka zapůsobíš dobrým jídlem, sexem, věrností a spolehlivostí.

Tito lidé od svého partnera očekávají stabilitu a pocit bezpečí, tytéž kvality velmi rádi nabízejí své drahé polovičce nazpátek. One night stands nejsou nic pro ně a vztahy berou vážně. Jejich love language jsou doteky, které rádi dostávají i dávají. Pozor však na jejich žárlivost!

Nejvíce kompatibilní s: Rakem, Pannou, Štírem a Kozorohem

Nejméně kompatibilní s: Blížencem, Střelcem a Vodnářem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Býk

by @elvihradilkova

BLÍŽENCI

Blíženci jsou vzdušné znamení, což jim dodává přirozený šarm a charisma, ale zároveň studenější srdce. Pokud někdo ví, jak flirtovat, tak je to stoprocentně Blíženec. Jsou zvědaví a ve vztahu potřebují neustálou akci a změnu, jinak se brzy začnou nudit a budou hledat jiného partnera. Blíženci se mají spíše ke krátkodobým vztahům, ale pokud se opravdu zamilují, umějí být věrní.

Jejich problémem je vyjadřování citů. Bojí se hlubších citů a zklamání, a proto se většinou snaží vyhýbat závazkům. Ve vztahu je pro Blížence nejdůležitější správná a jasná komunikace. A co je vzrušuje? Jednoznačně hlas partnera a zajímavý erotický rozhovor!

Nejvíce kompatibilní s: Blíženci, Lvem, Váhami a Vodnářem

Nejméně kompatibilní s: Rakem, Pannou a Kozorohem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Blíženci

by @elvihradilkova

RAK

Raci jsou nejvíce rodinně založené znamení z celého zvěrokruhu. Rodina, přátelé a celkově vztahy jsou pro ně velmi důležité. Lehce se svému partnerovi citově otevřou a oddají, potřebují intimitu a blízkost. Aby byli ve vztahu stoprocentně spokojení, musí se cítit v bezpečí. Raci jsou velkými romantiky, proto rádi dávají a dostávají květiny. Po rozchodu trpí a trvá jim nějakou dobu, než navážou nový vztah.

Pozor však na jejich citové vydírání a manipulaci. Raci jsou jakožto vodní znamení známí pro svou žárlivost. Dožadují se partnerovy lásky za všech okolností, a pokud ji nedostanou, tak se můžeš připravit na hysterickou scénu. Jsou velcí overthinkers.

Nejvíce kompatibilní s: Býkem, Rakem, Pannou a Štírem

Nejméně kompatibilní s: Blíženci, Lvem, Váhami a Rybami

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Rak

by @elvihradilkova

LEV

Ohniví Lvi mají velké srdce, ale vzhledem ke své pýše a příliš velkému sebevědomí zažívají často komplikace ve svém milostném životě. Ve vztazích jim často jde jen o sebe. Od svého partnera očekávají, že je bude uznávat, povzbuzovat, skládat jim neustálé komplimenty a zůstane mu věrný. Když se zamilují, tak opravdu celým svým lvím srdcem. Mají bouřlivé emoce a do vztahu dají většinou naprosto všechno.

Hodně jim záleží na tom, jak vypadají vedle svého partnera a v posteli. Jsou přirozeně dominantní, takže by si měli hledat spíš submisivnějšího partnera, jinak může docházet k velmi častým a agresivním hádkám. Kromě toho všeho jsou poměrně dost majetničtí a svého partnera si chtějí za každou cenu udržet.

Nejvíce kompatibilní s: Beranem, Váhami a Střelcem

Nejméně kompatibilní s: Pannou, Štírem a Kozorohem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Lev

by @elvihradilkova

PANNA

Panny se ve vztazích řídí převážně hlavou a jsou racionální. Do vztahu tedy vstupují až tehdy, když si jsou stoprocentně jisté. Protože své city neustále analyzují, snad nikdy nepropadnou úplné zamilovanosti a vášni (nebo alespoň ne na dlouho). City a láska se jim vyznávají těžko, a proto je projevují skrze dárky, fyzický kontakt a celkovou péči o partnera. Od svého partnera očekávají věrnost a spolehlivost, to stejné nabízejí nazpátek. V sexu je pro ně nejdůležitější uspokojení jejich drahé polovičky.

Panny jsou známými perfekcionisty a často svého partnera rozebírají do detailů a hledají všemožné chyby. Díky jejich racionálnímu uvažování vidí spoustu problémů černobíle a neumějí najít kompromis.

Nejvíce kompatibilní s: Býkem, Rakem a Kozorohem

Nejméně kompatibilní s: Blíženci, Váhami a Vodnářem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Panna

by @elvihradilkova

VÁHY

Pro Váhy jsou vztahy velmi důležité ke spokojenému životu. Jsou společenské bytosti, proto pro ně navazování nových známostí není příliš obtížné. Ba naopak, lidé ve znamení Vah jsou mistry ve flirtování. Neustále musí s někým být, jinak se cítí prázdné. Váhy si také potrpí na estetické a krásné věci a jejich partner by měl taktéž. Váhy poměrně nerady experimentují a mají rády tradici.

Na svého partnera mají většinou vysoké nároky, proto jim trvá delší dobu, než se vymaní z kruhu flirtu a pustí se do dlouhodobého vztahu. Nejdůležitější pro ně je, aby se svým partnerem sdílely stejné zájmy a uměly s ním dobře komunikovat. Na srdceryvné vyznávání citů a sladké řeči je však neužije.

Nejvíce kompatibilní s: Blíženci, Váhami, Vodnářem a Rybami

Nejméně kompatibilní s: Rakem, Pannou, Štírem a Kozorohem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Váhy

by @elvihradilkova

ŠTÍR

Štíři jsou velmi známí pro svou tajemnou a vášnivou stránku. Ve vztahu od svého partnera čekají maximum, to samé mu i dávají nazpátek. Jsou oddaní a nevídaně věrní. Doufají, že naleznou svého vysněného partnera, se kterým stráví celý život. Přitahují je tajemní, výjimeční a originální lidé. Štíři jsou velmi sexuálně založení, rádi zkouší nové věci a nedokážou ve vztahu fungovat bez kvalitního sexu. Pokud se do tebe Štír zamiluje, věř, že se ho jen tak nezbavíš!

Co se týče temnější stránky Štírů, jsou velkými manipulátory a milují pomstu. Svého partnera často citově vydírají a manipulují s ním skrze sex. Dále jsou majetničtí a žárliví.

Nejvíce kompatibilní s: Býkem, Rakem a Rybou

Nejméně kompatibilní s: Blíženci, Váhami a Štírem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Štír

by @elvihradilkova

STŘELEC

Pro ohnivé znamení Střelce je ve vztahu důležitá vzájemná úcta, upřímnost a hlavně osobní svoboda. Má velmi vysoké nároky na svého budoucího partnera, a proto se často v lidech zklame. Díky jeho ohnivé povaze se žene stále do nových a nových vztahů, známostí i přátelství. Někdy se bere jako největší player zvěrokruhu. Je pro něj důležitá osobní svoboda a jen tak pro někoho se jí nevzdá. Neříkám, že není věrný, ale pokud ho partner doopravdy nezaujme, najde si nejspíš někoho jiného.

Jsou dva typy Střelců: ti, kteří sex milují, a ti, kteří ho berou jako jakousi povinnost.

Nejvíce kompatibilní s: Beranem, Lvem a Vodnářem

Nejméně kompatibilní s: Rakem, Štírem a Kozorohem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Střelec

by @elvihradilkova

KOZOROH

Hledáš věrného partnera, který bude vždy stát při tobě? Pokud ano, najdi si Kozoroha! Právě zemské znamení Kozoroha je jedno z nejvěrnějších znamení celého zvěrokruhu. Kozorohové mají však před svým srdcem pomyslnou zeď, kterou jen tak pro někoho neshodí a neotevřou se mu. Ve vztahu hledají stabilitu, jistotu a upřímnou lásku. Pro svého partnera se snaží být oporou a bezpečným místem.

Protože jim trvá, než se někomu otevřou a zamilují se, mohou ze začátku působit chladně a nedostupně. Jestli se ti podaří shodit Kozorohovu zeď, máš vyhráno! Taky se říká, že jsou otcové všech znamení, so where are my people with daddy issues?

Nejvíce kompatibilní s: Býkem, Pannou, Štírem a Kozorohem

Nejméně kompatibilní s: Beranem, Lvem a Střelcem

Podrobnější rozbor najdeštady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Kozoroh

by @elvihradilkova

VODNÁŘ

Vodnáři jakožto vzdušné znamení potřebují ve vztahu spoustu volnosti a osobní svobody. Do vztahu se vrhají nečekaně a stejně nečekaně se rozcházejí. Nechtějí být vázáni k jednomu člověku, proto si nechávají vždy zadní vrátkaNejsou vůbec žárliví a závislí na svém partnerovi a nemohli by ani být s někým, kdo takový je. Vodnář není typickým partnerem a nikdy nevíš, co od něj můžeš čekat.

Jsou velmi citově nestálí a vzhledem k tomu mají problém s hledáním partnera. Bojí se intimity a jakýchkoliv hlubších citů – jsou poměrně dost chladní. Ani sex příliš nemusí, a když už jo, tak velmi rádi experimentují. Obecně působí odtažitě a samotářsky.

Nejvíce kompatibilní s: Beranem, Blíženci, Váhami a Střelcem

Nejméně kompatibilní s: Býkem, Rakem, Pannou a Kozorohem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Vodnář

by @elvihradilkova

RYBY

Ryby jsou vodním znamením, a to z nich dělá citově založené jedince. Dovolila bych si říct, že žádné znamení nemiluje tolik jako Ryby. Jejich láska je čistá, něžná a většinou od svého partnera nečekají nic na oplátku. Touží najít svou spřízněnou duši a strávit s ní celý život. Ryby jsou citlivé a ve vztazích rády nosí růžové brýle. Kvůli nim nevidí v partnerovi to špatné a často skončí zneužity a citově vydírány.

Na druhou stranu jsou skvělými manipulátory. Když nedostanou, co chtějí, začnou partnera citově vydírat, aby si ho udržely. Kromě toho bývají na partnerovi závislé. V sexu jsou spíše pasivnější, ale zároveň rády chodí do extrémů a užívají si ho na maximum.

Nejvíce kompatibilní s: Rakem, Štírem, Střelcem a Rybami

Nejméně kompatibilní s: Beranem, Blíženci a Lvem

Podrobnější rozbor najdeš tady:

Jak se k sobě hodí jednotlivá znamení: Ryby

by @elvihradilkova