Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Cold as a stone. Co je gray rock metoda a je opravdu účinná?

Gray rock metoda si znovu získává na popularitě. Co to vlastně je, a není náhodou spíš na škodu?

Gray rock metoda je populární už několik let, nedávno ale se jí znovu dostalo pozornosti díky reality show Vanderpump Rules, kde ji zmínila jedna z účastnic Ariana Madix. Ta se s její pomocí snažila vypořádat s toxickým ex-přítlem Tomem Sandovalem.

Co dělat, když se staneš obětí sexuálního násilí

@_00_3_12

Co je gray rock metoda?

Podle téhle metody se z tebe doslova má stát nezajímavý a chladný kámen. Je to způsob, jak od sebe odradit manipulativní nebo toxické lidi, které nechceš mít ve své blízkosti. Jejím cílem je se distancovat, aniž bys vyvolal*a drama nebo vyhrocený konflikt. Jednoduše máš být neutrální, s člověkem mít strohé interakce a nesdílet s nimi nic, co by později mohli použít proti tobě. Když se budeš chovat, jakože tě daný člověk nezajímá a nevzbuzuje v tobě žádnou reakci, teoreticky by tě měl nechat napokoji.

Psycholog není tabu

@eevelka

Je tenhle přístup účinný a hlavně bezpečný?

Metoda šedé skály je jenom teorie, nebyla studována a není tak nijak podložená. Je možné, že pro tebe zafunguje, ale stejně tak se může stát, že nijak nepomůže nebo situaci ještě zhorší.

Tato metoda může být krátkodobě účinná, zejména s lidmi, kteří hledají emocionální reakce, ale nemusí být dlouhodobě udržitelná a může mít dopad na tvoje duševní zdraví. Problematičtí nebo toxičtí lidé z tebe většinou chtějí dostat reakci a vyprovokovat tě. V těhle situacích může gray rock metoda pomoct udržet klid, ale druhé nikdy neovlivníš a stejně tak se může situace vyostřit.

Jak si ochránit svoji sociální baterku

@luciezicklerova

V případech, kdy tě daný člověk začne dokonce i ohrožovat a tvoje chladné chování ho spíš naštve, než odradí, je podle psycholožky a doktorky Ramani Durvasuly nejlepší kontakt přerušit úplně. Ne vždycky to ale jde, zvlášť, když se jedná o rodinu nebo je těžké se od člověka odpoutat fyzicky.

Vždycky je nejlepší, když se o své osobní situaci poradíš s odborníkem, nebo se obrátíš na některou z linek:

Znásilnění jako válečná zbraň

@eevelka

Co si z toho odnést?

  • Gray rock metoda nemusí být účinná a udržitelná dlouhodobě, jelikož snadno potlačíš svoje pocity a nevypořádáš se s problémem tak, jak ty potřebuješ.
  • Tvou situaci může potenciálně zhoršit, v lehčích případech ale může být účinná.
  • Nespoléhej na to, že odhadneš reakci druhých.
  • Mysli hlavně na svoje bezpečí.
  • Nejlepší je se poradit s odborníkem.

Uznávaný psychiatr, moderátor i učitelé. Případy obvinění ze sexuálního obtěžování ve veřejném prostoru

@yanhoechka

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.