Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Chceš studovat SŠ v zahraničí? Poradíme ti, jak na to

Zajímáš se o studium střední školy v zahraničí, ale netušíš, jak na to? Máme pro tebe přehled různých stipendií a rady i tipy, jak se vlastně na takovou školu dostat, co to obnáší a kolik to stojí.

Skandinávie

V Dánsku, Švédsku, Norsku i Finsku můžeš bezplatně studovat střední školu v anglickém jazyce. Tyto země se pyšní jedním z nejlepších školství na světě a nabízí bezplatné studium dokonce i programu International Baccalaureate Diploma, který je celosvětově uznávaný a jeho absolventi směřují na ty nejlepší univerzity po celém světě. Jeho studium navíc u nás začíná na 200 000 Kč ročně.

Jaké je studium střední školy v Dánsku?

@michaela__halova

Tento intenzivní program nabízí studentům možnost studovat šest různých předmětů ze šesti různých oblastí. Můžeš si vybrat tři předměty na vyšší úrovni, na které se chceš hlouběji zaměřit, a tři na nižší úrovni. To znamená, že budeš studovat věci, které tě skutečně zajímají. Můžeš se ponořit do studia jazyků, humanitních věd, exaktních věd, matematiky nebo uměleckých předmětů. Kromě toho máš možnost zkoumat teorii a dějiny lidského vědění, rozvíjet svou kreativitu a zapojit se do dobrovolnických aktivit.

Co bych chtěla vědět předtím, než jsem začala studovat IB diploma programme?

@michaela__halova

Program je určen zejména pro studenty s vynikajícími školními výsledky, nejlépe s vyznamenáním, a také s výbornou znalostí angličtiny na úrovni alespoň B2. Přihlášky můžeš podávat do 1. března. Nejvhodnější je však připravovat se již teď. Dokládáš k nim vysvědčení, motivační dopis a doporučení od učitelů. Občas pak také školní aktivity, které děláš. Většina IB škol také funguje jakožto boarding schools a můžeš zde bydlet v super komunitě zahraničních studentů. Více podrobností nalezneš zde.

UK a USA

Situace se středními školami v UK a USA je finančně o dost náročnější než ta se Skandinávií, ale neboj se, v Česku existuje mnoho organizací, které nabízejí pro toto studium řadu stipendií. Bakala Foundation tento rok nabízí stipendia prostřednictvím HMC na dvouletý pobyt ve Velké Británii. Stipendium pokryje veškeré náklady na školné, ubytování a stravu po celou dobu dvouletého studia.

Studium v zahraničí: Challenge, která ti dodá sebevědomí i nezapomenutelné zážitky

@_kajina

Dále pak nabízí stiepndia Assist na několik středních škol v USA, a to přesněji Sanderson a Lindfors, Davis Scholars a Kemper. Každé ze stipendií je odlišné a více se o nich můžeš dozvědět zde. Všechny ale mají stejné podmínky –budeš mít velmi dobré studijní výsledky a tvé předchozí studium v anglickém jazyce nepřekročilo šest měsíců. Přihlášky můžeš podávat do 30. listopadu. K přihlášce se dokládá vysvědčení, motivační dopis, esej a doporučení od učitelů.

Ostatní země

Chtěl/a bys raději studovat v nějaké jiné zemi? Ani to není nemožné. Mrkni na United World Colleges. Síť, která provozuje školy po celém světě, každý rok nabízí možnost pěti až sedmi studentům z České republiky studovat v zahraničí s finanční podporou, která závisí na finanční situaci jejich rodin. UWC školy jsou dlouhodobě považovány za nejprestižnější střední školy na světě. V rámci studia studuješ prestižní International Baccalaureate Diploma. Více informací nalezneš zde. O tato stipendia můžeš žádat do 19. listopadu. Školy se nacházejí například v Norsku, Německu, Bosně, Itálii, Kanadě, Thajsku, Číně či Jihoafrické republice.

Odjeď: Jaké je studium na prestižní francouzské škole?

@martinastrel

Mezi zajímavé organizace patří i Youth For Understanding (známá také jako YFU nebo Mládež pro porozumění), která umožňuje mladým lidem vyrazit na studijní pobyty po celém světě. V nabídce mají i Afriku, Jižní Ameriku či Austrálii. Více informací se dozvíš zde. Nenabízejí však žádná plná stipendia. Těch částečných zde ale nalezneš mnoho.