Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Studium v zahraničí: Challenge, která ti dodá sebevědomí i nezapomenutelné zážitky

Stále více mladých lidí se rozhodne strávit část svého studia v zahraničí. Zlepšení jazykové úrovně a navázání nových přátelství nejsou jediným důvodem, proč by ses měl/a vydat studovat za hranice i ty.

Pokud jsi student, máš několik možností, jak se do zahraničí v rámci svého studia dostat. Jednou z nich je program Erasmus+ od Evropské unie. Ten podporuje nejen vysokoškolské, ale také středoškolské studenty, aby vyjeli na jeden či dva semestry na některou z partnerských univerzit a škol.

Od Erasmu každý měsíc dostaneš stipendium, které se liší podle toho, v jaké zemi se tvá partnerská škola či univerzita nachází. Stipendium by ti mělo pokrýt alespoň nájemné a lítačku, záleží ale na konkrétním státu. Na Erasmus+ se můžeš vydat nejen na studijní, ale také na pracovní stáž.

Druhou možností, jak studovat v zahraničí, je pomocí specializované agentury. Těch je u nás hned několik, některé se zaměřují na konkrétní země (nejčastěji na Velkou Británii a USA). Oblíbené destinace jsou v poslední době také Německo, Rakousko či Nizozemsko.

S agenturou nejdříve budeš mít úvodní pohovor, kde si navzájem povíte své preference a očekávání. Pokud ještě nevíš, jakým směrem se ve studiu chceš vydat, žádný problém! Spousta těchto agentur má své kariérní poradce, se kterými můžeš nezávazně zkonzultovat, co tě baví a jakým směrem se ubírat. Pomoct ti může také test osobnosti.

Agentura ti nabídne několik škol, které by přímo pro tebe mohly být nejvhodnější. Na tobě už potom je se pouze rozhodnout! A co všechno ti studium v zahraničí do života dá?

Zlepšení v angličtině či jiném jazyce a noví kamarádi jsou evergreen. Především ale sám/sama sobě dokážeš, že se o sebe zvládneš postarat. Jasně, že přijdou i momenty, kdy to nebude snadné, ale když to zvládneš, získáš sebevědomí, které ti už nikdo nevezme.

Zároveň si budeš moct vyzkoušet jiný systém učení než ten náš český. Co si budeme povídat, výuka na českých školách je stále zaměřena na teorii a memorování. V zahraničí to je často úplně jinak a je dost možné, že se budeš moci podílet na zajímavém projektu, který ti přinese další zkušenosti. Navíc si odneseš kontakty, které se ti můžou hodit i v pracovním životě.

Odjeď: Výhody a nevýhody života v zahraničí

@martinastrel

Pokud o studiu v zahraničí uvažuješ, navštiv EduFestival, který se koná 4. října v Praze v Cubex Centru. Poslechni si přednášky nejen od expertů v oblasti vzdělávání, ale i od samotných studentů, kteří mají zkušenost se studiem v cizině. Kromě přednášek a workshopů se můžeš těšit i na prezentaci zahraničních škol. Poslechneš si příběhy studentky Oxfordu i Kristiiny Mäki, profesionální běžkyně, která se sportovní kariérou dokázala skloubit studium architektury. Celým odpolednem tě provede moderátorka a novinářka Linda Bartošová.

Kup mi knížku📖✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.