Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hlásíš se letos na vysokou školu? Tohle je článek pro tebe!

Na jaře tě čeká maturita a ještě k tomu se hlásíš na vysokou. To může být dost šílená kombinace. Proto jsem sepsala všechno, co bych si před nástupem na vejšku přála vědět.

Výběr vysoké školy

Přehled všech vysokých škol najdeš na stránkách Atlasskolstvi, nebo na Vysokeksoly.cz, kde si můžeš vyplnit i krátký test, který ti s výběrem škol pomůže. Na vysokou školu si můžeš podat neomezený počet přihlášek, ale počítej s tím, že za každou z nich zaplatíš nějaký poplatek, většinou okolo 800 Kč. Rozhodně se ale vyplatí přihlásit se na více škol a mít tak i náhradní plán, pokud tvá první možnost nevyjde.

Vysoká škola v USA? Není to nedosažitelné. Přehled stipendií a průběh přijímaček

@anettt.h

Scio testy

Všemi “milované” scio testy už jsou i tento rok v plném proudu. Pokud se chceš letos hlásit na vysokou školu v Česku, tohle jsou základní informace o Scio testech, které bys měl*a znát:

  • Na Scio testy se musíš přihlásit sám*sama, nezávazně na podanou přihlášku.
  • Je důležité na svém profilu zakliknout fakulty, na které se hlásíš, a kterým pak společnost SCIO odešle tvé výsledky!
  • Testy můžeš dělat offline i online.
  • Veřejné vysoké školy často hradí jeden termín scio testů, dohledej si informace na webu konkrétní vysoké školy a nezapomeň se o něj zavčas přihlásit.
  • Scio nabízí i doučování, které rozhodně stojí za to využít, pokud nemáš dostatečně dobré výsledky.
  • Některé vysoké školy neakceptují výsledky z posledního termínu scio zkoušky.
  • Čím více cvičných scio testů si napíšeš, tím lepší budou i tvé výsledky.
  • Další termíny SCIO zkoušek se v roce 2024 konají: 23.3., 1.5. a 25.5.

Odjeď: Co nám zlepšilo angličtinu?

@martinastrel

Save the date!

Posílání přihlášek na vysokou školu může být občas poměrně matoucí, protože každá škola má jiné podmínky a jiné deadliny. Udělej si proto přehledný soubor, ve kterém budeš mít vypsané podstatné informace o všech vysokých školách, na které se hlásíš. Pomůže ti to předejít veškerým fuck-upům. Nechceš totiž přijít o možnost nastoupit na vysokou školu pouze proto, že jsi prošvihl*a nějaké deadliny.

Termíny, do kterých musíš podat a zaplatit přihlášky na vysoké školy, najdeš zde.

Další datum, které si rozhodně musíš hlídat, jsou dny otevřených dveří. Vždycky stojí za to se na danou školu jít podívat, popovídat si s učiteli i žáky a zjistit, zda je pro tebe daná škola opravdu ideální volbou.

Vysoké školy v zahraničí: Deadliny, poplatky za studium, stipendia

@anettt.h

Neboj se ptát na otázky

Na facebooku vždy existují skupiny uchazečů o daný program, kde rozhodně chceš být i ty, protože se tam dozvíš spoustu informací od jiných uchazečů, ale i od studentů nebo absolventů školy. Napiš i konkrétním lidem, o kterých víš, že studují tvůj vysněný program, a neboj se jich ptát na otázky, které ti pomůžou se na školu dostat. Oni ti většinou velmi rádi pomůžou a navíc ti předají skvělé know-how a dají ti upřímnou recenzi na studium.

Pokud máš stále nějaké nejasnosti, neboj se obrátit na studijní oddělení. Žádná otázka není hloupá a v tomto případě rozhodně platí: líná huba, holé neštěstí.

Tak hodně štěstí u přijímaček!🤞🏼

Kam dál?👀

Jak přežít první rok na vysoké?

@martinastrel