Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na originální dárky: Lokální produkty

Vánoce jsou za rohem, ale shánění dárků nemusí být stresující – pro jedinečné, lokální a udržitelné kousky omrkni náš seznam, ve kterém se dozvíš, kde je pořídit, a podpořit tak místní tvůrce.

Na pražských Vinohradech se nachází zlatý grál se jménem Kvartýr studio . V showroomu narazíš na vybrané produkty od českých designérů, například kabelky od Ademi studio, hrníčky od Ententyky nebo šperky od Anežky Juhové a mnoho dalšího. Pokud nebudeš mít cestu, nevadí – kousky lze pořídit i online buď na webu krámku, nebo jednotlivých prodejců.

Nákup z pohodlí domova Ti nabízí také stránky Czechdesign shopu nejen s vlasteneckými věcičkami.

Se zakladatelkou Ademi studio jsme pořídili rozhovor:

Návrhářka Adéla Mitrengová: Češi rádi sázejí na jistotu

by @vil.a

Na Smetanově nábřeží najdeš Smetana Q showroom . I tady se nachází obchod s různými lokálními výrobky, nejčastěji šperky a drobné dekorace. Do 10. prosince zde nakoupíš s 10% slevou na většinu kousků! Pro představu, co zde můžeš pořídit, omrkni FB stránky.

O aktuální akci v showroomu se dozvíš v rubrice:

HOT EVENTS: My Kind of Santa, koncert Isaaca Andersona, Cirk La Putyka a Vánoce na Smetaně

by @heyfomo.cz

Na Letné u Veletržního paláce je vysoká koncentrace dalších krásných obchůdků – nejznámější je asi Nila store . Narazíš zde na textil, šperky či bytové vůně. Na webových stránkách mají na některé produkty právě slevu, třeba na náušnice od Elišky Lhotské.

Nenápadně zde zmíním dvě šperkařky, se kterými jsem také měla možnost rozhovoru: Kláru Marii Bliss s její značkou Vona, která nabízí novou mořskou kolekci, a Annu Baum, která se proslavila především grillzy (ty dopředu nepořídíš: dotyčný se nejprve musí dostavit na otisky).

Stejně tak jsem mohla poznat umělkyni Annu Borovičkovou Ročkovou, známou jako Ulepená, u níž pořídíš dokonalý kolážový kalendář na příští rok nebo různé printy.

Pokud by někomu udělal radost opravdu jedinečný výtisk od českých malířů a malířek, zavítej na 100ks.

Rozhovor s Annou najdeš tady:

Zlatnice Anna Baum: Grillz jsem se naučila na YouTube. Z rapperů mě jako první oslovil Bulhar

by @vil.a

Napovím Ti ještě, že 9. a 10. prosince probíhá Ones pop-up na Lemarketu v Národním domě na Smíchově. Vybereš si z produktů od 50 designérů! Vstupenku na market pořídíš tady.

V závěru zmíním možnost poukazů na tetování , jedinečný nemateriální dárek, který je napořád, a to třeba u Alžběty Prosové z Moje lásky.

Možná se ti budou hodit Alžběty tipy jak se o tetovačku postarat:

Jak se starat o tetování nejen v létě?

by @vil.a