Se správnou aftercare můžeš zajít na novou kérku i v létě. Společně se podíváme na to, jak se o takové tetování postarat a na co si dát pozor.
Léto si o to úplně říká: najednou máš holé ruce a nohy, které zejí prázdnotou. S těmito tipy nemusíš s novým tetováním čekat až na podzim!
"Já sama se nechávám tetovat převážně v létě, kdy si na to najdu čas," říká tatérka Alžběta Prosová, jejíž tvorbu můžeš najít na Instagramu jako @moje_lasky. Podle ní je důležité dodržovat určitá pravidla a podle toho si naplánovat svůj program. Třeba těsně před dovolenou a po ní se nechat tetovat nedoporučuje.
Pokud už nějaké tetování máš, určitě víš, co se doporučuje před ním: vyspat se, najíst se a napít a být uvolněný/á! Zároveň alespoň den předem nepij kávu ani alkohol. To jsou pravidla pro tetovačku v jakýkoliv čas v roce.
Pokud jde o tetování v létě, hlavně se nespal na slunci! Před tetováním se ti kůže nesmí loupat a neměla by být ani příliš opálená – proto používej opalovací krém.
Pokud máš suchou kůži, zkus ji pár dní dopředu mazat krémem třeba vždy po sprše, ve které můžeš použít i peeling. V den tetování nech kůži dýchat a nic na ni nedávej. K hydrataci kůže ti pomůže také pravidelný pitný režim.
Typicky ti přes tetování dá tatér/ka na konci session průhlednou fólii – Saniderm. Ta urychlí hojení a zabrání přístupu nečistot. Většinou drží jako klíště – po několika dnech (dle instrukcí tatéra) ji pomalu sloupni ve směru růstu chloupků pod proudem vlažné vody. Poté nech místo uschnout na vzduchu, nebo jemně osuš přiložením čistého ručníku nebo ideálně papírových utěrek či ubrousků.
Tetování můžeš omýt trochou jemného mýdla, ideálně tím antibakteriálním určeným na tetování. Jeho výběr prober s tatérem či lékárníkem.
A jak poznáš, že je tetování zahojené? Pokud po něm přejedeš prsty se zavřenýma očima, měl by se ti jeho povrch zdát stejný, jako okolní kůže, takže bez stroupků a vystouplých částí.
Pokud máš stále nějaké otázky, třeba ohledně větších tetování, domluv si konzultaci se svým tatérem, ať tě nic nepřekvapí.