Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

TikTok v prohlášení reaguje na varování před svou aplikací

Varování NÚKIBu, obhajoba před Kongresem, částečné zákazy v několika evropských zemích, takto by se daly popsat poslední dny pro TikTok. Ten se v oficiálním prohlášení rozhodl k tématům řešených v posledních dnech vyjádřit.

TikTok čelil několika obviněním ohledně svých postupů v oblasti ochrany osobních údajů. V nedávném prohlášení se proti nim však mluvčí aplikace ohradil a poukázal na závazek společnosti k bezpečnosti uživatelů.

Bude TikTok zakázán? CEO Shou Zi Chew vypovídal před Kongresem

by @kubakohout_

NÚKIB vydal varování týkající se instalace a používání aplikace TikTok na zařízeních, která mají přístup k informačním a komunikačním systémům kritické informační infrastruktury, informačním systémům základní služby a významným informačním systémům. NÚKIB zdůrazňuje, že bezpečnostní hrozba souvisí především s množstvím shromažďovaných dat o uživatelích, nakládáním s nimi a právním a politickým prostředím Čínské lidové republiky, jejímuž právnímu prostředí je podřízena společnost ByteDance, která vyvinula a provozuje sociální platformu TikTok.

Hrozba je hodnocena na úrovni „Vysoká“, což znamená, že je pravděpodobná, až velmi pravděpodobná. Ředitel NÚKIB Lukáš Kintr vysvětluje, že k vydání varování došlo na základě komplexní analýzy informací o aplikaci TikTok získaných z veřejných zdrojů a od spojenců. Varování se netýká jen uživatelů státního sektoru, ale všech uživatelů ať již pracovního, nebo soukromého sektoru.

TikTok je podle NÚKIB bezpečnostní hrozbou, státní úřady jeho používání svým zaměstnancům zakazují

by @eevelka

Jak na to reaguje TikTok?

Společnost reaguje na obavy týkající se jejího vlastnictví a zabezpečení dat oficiálním prohlášením. V něm se zdůrazňuje, že TikTok neshromažďuje více údajů než jiné běžné aplikace a často jich shromažďuje méně.

Domníváme se, že toto varování vychází ze zásadních chybných představ o vlastnictví naší společnosti a zabezpečení našich dat. Nezávislí odborníci na zabezpečení trvale zjišťují, že neshromažďujeme více dat než jiné běžné aplikace, a často dokonce méně.
mluvčí společnosti TikTok

Nejedná se jen o varování NÚKIBu u nás, TikTok již svým zaměstnancům zakázaly instituce Evropské unie, Spojené státy a několik dalších zemí jako Belgie, Dánsko, Kanada nebo Velká Británie.

Univerzity v USA zakazují v rámci svých kampusů TikTok

by @kubakohout_

Jedním ze zásadních nedorozumění, které prohlášení řeší, je představa, že Čína má vlastnický podíl ve společnosti TikTok nebo v její mateřské společnosti ByteDance Ltd., to mluvčí společnosti v prohlášení zásadně odmítá.

Čínský stát nemá v TikToku ani v naší mateřské společnosti žádný vlastnický podíl a obě společnosti jsou registrovány mimo Čínu. Společnost ByteDance Ltd. je ve skutečnosti ze 60 % vlastněna globálními institucionálními investory.
mluvčí společnosti TikTok

Společnost TikTok oznámila, že za účelem zajištění nezávislého dohledu a ochrany svých dat jmenuje evropského partnera, který bude na kontroly dohlížet, provádět jejich audit, monitorovat datové toky, zajišťovat nezávislé ověřování a hlásit incidenty.

Společnost rovněž oznámila otevření tří datových center v Evropě, přičemž první z nich bude otevřeno v Irsku ještě letos. Tato tři datová centra budou výchozím místem pro ukládání dat evropských uživatelů společnosti TikTok a celková roční investice do nich dosáhne 1,2 miliardy eur.

Pokračujeme v dalším zlepšování ochrany dat našich evropských uživatelů, mimo jiné zřízením tří datových center v Evropě, která budou ukládat data uživatelů lokálně, a novými opatřeními v oblasti bezpečnosti dat, která byla dnes oznámena jako špičková v oboru.
mluvčí společnosti TikTok

Kromě toho bude TikTok spolupracovat s třetími stranami na začlenění nejnovějších pokročilých technologií zvyšujících ochranu soukromí do svého přístupu. To mimo jiné zahrnuje pseudonymizaci osobních údajů, agregaci dat a systém známý jako diferencované soukromí.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.