Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Univerzity v USA zakazují v rámci svých kampusů TikTok

V reakci na zákazy používání TikToku na státním hardwaru a ve státních sítích zakázalo několik institucí aplikaci na Wi-Fi v areálu svých kampusů.

TikTok, populární sociální síť posledních let, se nedávno stala ve Spojených státech příčinou sporů. V souladu s exekutivními příkazy v některých státech, které zakazují používání aplikace na zařízeních a sítích vlastněných vládou, mnoho veřejných univerzit zablokovalo přístup k aplikaci na školních počítačích, mobilních telefonech a sítích Wi-Fi, píše NBC News.

K zákazu aplikace TikTok na zařízeních a sítích vlastněných vládou vedly obavy o kybernetickou bezpečnost a podezření na sledování ze strany Číny. Poté, co vyšetřování NBC News odhalilo, že státem sponzorovaný hackerský gang ukradl ve Spojených státech miliony dolarů na dávkách v nezaměstnanosti, zakázal Maryland v prosinci 2020 aplikaci a další čínské a ruské produkty. Toto zjištění podnítilo senátory ve Sněmovně reprezentantů a Senátu Spojených států, aby předložili dvoustranný návrh zákona, který by TikTok zakázal na federální úrovni. Návrhy zákonů na omezení aplikace na státních zařízeních byly navrženy také v Kalifornii, Massachusetts, New Yorku a Vermontu.

Státy nadále zavádějí omezení pro aplikaci TikTok, a některé veřejné vysoké školy proto zablokovaly přístup k platformě na akademické půdě, aby vyhověly zákonu, což vedlo k nespokojenosti studentů. Zákaz má vážný vliv nejen na možnost studentů používat aplikaci pro osobní účely, ale také na schopnost vysokých škol šířit informace v rámci kampusu.

Obzvláště nás mrzí, že nezamýšlené důsledky těchto uspěchaných opatření začínají ovlivňovat schopnost univerzit sdílet informace v rámci celého kampusu, nabírat studenty a budovat komunity kolem sportovních týmů, studentských skupin, univerzitních publikací a dalších.
Brook Oberwetter, mluvčí TikToku

Navzdory obavám z kybernetické bezpečnosti a čínského odposlouchávání společnost TikTok popřela jakékoli pochybení a zdůraznila svou oddanost soukromí a bezpečnosti svých uživatelů. Společnost podnikla kroky k řešení těchto obav zavedením přísných postupů ochrany údajů a uvedla, že je ochotna spolupracovat s úřady na řešení jakýchkoli problémů, které se objeví.

Rozhodnutí zakázat TikToku přístup k zařízením a sítím ve vlastnictví vlády a poté i k univerzitním kampusům vyvolalo širší diskusi o úloze technologií v naší společnosti. Vyvolalo také obavy ohledně dopadu těchto omezení na svobodu projevu a pohyb informací.

TikTok je něco, co používáme, abychom si zkrátili čas... Takže bylo opravdu smutné, když jsme se teď přihlásili na Wi-Fi a bum, na TikTok se nedalo dostat.
Christopher Graham, student Auburnské univerzity

Seznam univerzit, na kterých je TikTok zakázán:

Auburn University

Arkansas State University

University of Florida

The University System of Georgia

Boise State University

Idaho State University

University of Idaho

Iowa Public Universities

Montana University System

Northeastern State University

Tato omezení jsou důsledkem obav o bezpečnost a ochranu osobních údajů aplikace a je pravděpodobné, že v budoucnu budou následovat další instituce.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.