Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Manželství pro všechny nám život neovlivní, myslí si drtivá většina Čechů a Češek

Snížení emisí skleníkových plynů v EU, nemocný britský král Karel III. a otázka manželství pro všechny. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: středa, 7. února

Name day: Veronika

History:  7. února 1992 byla podepsána Maastrichtská smlouva, dokument posilující evropskou integraci a federalizaci a zakládající Evropskou unii.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) očekává, že začátkem března bude znát výsledky předběžného vyšetřování v případu obvinění ze strany Izraele, že se jeho zaměstnanci podíleli na říjnových teroristických útocích Hamásu na Izrael.

Situace na Ukrajině

  • Při ruském vzdušném úderu zahynul v noci na úterý v obci Zoločiv v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny dvouměsíční chlapeček napsal na platformě Telegram šéf oblastní správy Oleh Syněhubov.

EK doporučila snížení emisí skleníkových plynů o 90 procent do roku 2040

Evropská unie by si měla stanovit za cíl snížení emisí skleníkových plynů o 90 procent do roku 2040 ve srovnání s rokem 1990. Vyplývá to z doporučení, která zveřejnila Evropská komise. Oproti původnímu návrhu unijní exekutiva vyšla vstříc protestujícím farmářům a upustila od konkrétních zmínek o snižování emisí v zemědělství, všimla si bruselská média.

„Komise doporučuje devadesátiprocentní snížení čistých emisí skleníkových plynů do roku 2040 ve srovnání s úrovní v roce 1990 a zahájení diskuze se všemi zúčastněnými stranami,“ uvedla EK v tiskové zprávě.

Evropská unie loni podpořila 171 green projektů, zajistila větší nezávislost médií a regulovala AI

@eevelka

Část povinností nemocného britského krále Karla III. převezme princ William

Oznámení o nálezu rakoviny u britského krále Karla III. ovládlo titulní strany britských médií. Bulvární list Daily Mail cituje premiéra Rishiho Sunaka, podle kterého je štěstí, že se na onemocnění přišlo včas. Další bulvární noviny The Sun si všímají, že Karel III. informoval členy své rodiny osobně, a spekuluje, zda diagnóza ovlivní vztahy mezi princem Harrym a jeho otcem, které média označují za nedobré. Deník The Times se zaměřil na povinnosti Karla III. v čele britské monarchie, z nichž část nyní převezme jeho starší syn princ William; více do popředí pravděpodobně vystoupí také králova choť Camilla.

V sobotu bude ve Velké Británii korunován Karel III. králem, a to jako nejstarší v britských dějinách

@eevelka

Manželství pro všechny nám život neovlivní, soudí čtyři pětiny lidí v Česku

Že by se jejich život po přijetí zákona o manželství pro všechny zhoršil, si myslí devět procent dospělých v Česku. Čtyři pětiny dotázaných jsou přesvědčeny o tom, že by schválení normy s možností sňatků gayů či leseb jejich život nijak neovlivnilo. Naopak zlepšení očekává 11 procent lidí. Ukázal to průzkum agentur Nielson a Publicis Groupe, do něhož se loni v říjnu zapojilo 1021 lidí nad 18 let. Výsledky ČTK poskytl zástupce agentur Ondřej Šveda. Zjištění jsou reprezentativní.

A VÍŠ THO? Manželství pro všechny

@heyfomo.cz

Zdroj: ČTK

Tweet of the day