Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

A VÍŠ THO? Manželství pro všechny

Pravidelný edukativně-anketní pořad, ve kterém Tomáš s Terezou vysvětlují věci a zároveň jsou v ulicích prověřovány znalosti generace Z.

Na půdě Sněmovny bude opět vznikat zákon, který by měl zrovnoprávnit stejnopohlavní páry. Pod novelu se podepsali zástupci téměř všech stran – až na KDU-ČSL a SPD.

Česká republika patří k těm pár zemím, kde bohužel manželství pro všechny stále není. Platí už přitom v Německu, Francii, Portugalsku, Rakousku, Španělsku i Irsku a dalších státech EU.

Momentálně mohou stejnopohlavní páry v Česku uzavřít registrované partnerství, to jim však odpírá řadu práv, která mají právě heterosexuální páry po uzavření svazku manželského.

Manželství pro všechny je pro politiky citlivé téma. Zatímco Piráti a STAN jsou pro, mezi ODS, ANO i TOP 09 se ozývají i negativní názory. Pirátští poslanci, kteří novelu navrhnou, se zatím nechtějí zmiňovat o detailech. Měla by však být předložena ještě před začátkem letních prázdnin.

Chceš se o novele zákona dozvědět víc? Čti 👇

V Poslanecké sněmovně se bude znovu mluvit o manželství pro všechny, zákon chtějí poslanci předložit ještě před prázdninami

@_kajina

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.