Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Sexuální obtěžování je přirozené chování, stojí si za svým bývalá ministryně a kandidátka do Senátu Kovářová

Podle právničky, bývalé ministryně spravedlnosti a momentální kandidátky do Senátu Daniely Kovářové je sexuální obtěžování přirozené chování všech samců a samiček. Dle jejích slov „bychom bez něj nebyli na světě.“ Ne, byli bychom tu bez něj, a to velmi rádi.

Sexuální násilí stále představuje problém v naší společnosti, a nutno podotknout, že se jedná o problém opravdu velký. Některé národní studie dokonce ukazují, že až 70 % žen ve svém životě buďto sexuální anebo fyzické násilí zažilo. Důležité je navíc upozornit, že problematika se netýká pouze žen.

Podle bývalé ministryně spravedlnosti a v současné chvíli kandidátky do Senátu Daniely Kovářové se ale jedná o přirozené chování.

„Sexuální obtěžování je přirozené chování všech samců a samiček. Bez něj bychom nebyli na světě,“ napsala politička na Twitter.

V Praze vznikne centrum pomoci pro oběti sexuálního násilí

@yanhoechka

Kovářová také doufá, že „všechny druhy sváděcích rituálů, zdvořilé i méně zdvořilé, zůstanou i v budoucnu legálními.“ Kriminalizace má podle ní čekat pouze hrubé násilníky.

Kovářová postoupila do druhého kola senátních voleb v obvodu 7 Plzeň-město, kde získala 21,96 % hlasů. Proti ní se postaví v sobotu Karel Naxera (TOP 09), který oslovil v prvním kole 22,93 % voličů.

Sexuální násilí by ale ve 21. století přirozené být rozhodně nemělo. Samotný šéf OSN António Gutteres se už dříve k problematice vyjádřil tak, že „sexuální násilí představuje porušení práva každého jednotlivce na důstojný život, hrozbu pro kolektivní mír a bezpečnost lidstva.“

„Na tuhle by nikdo nevlezl.“ Mýty o sexuálním násilí jsou stále problém

@yanhoechka

Jak navíc uvádí organizace proFEM, oběti sexuálního násilí často prožívají doživotní následky fyzického, psychického, sociálního a emočního charakteru.

Výzkum společnosti MindBridge Consulting pro organizaci proFem navíc ukázal, že s nějakou formou sexuálního obtěžování nebo sexuálního násilí se setká během svého života 54 % žen, se znásilněním pak 9,2 % žen. To je v přepočtu asi 409 tisíc žen v Česku.

Sexuální násilí do moderní společnosti zkrátka nepatří. Pokud ho i nadále budeme zlehčovat a tvrdit, že se jedná o přirozený jev „námluv“, nikdy se ho nezbavíme, což už by bylo tedy třeba.

Co dělat, když se staneš obětí sexuálního násilí

@_00_3_12

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.