Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Rizika umělých nehtů a jak jim předejít

Mnozí z nás chodí na nehty, abychom zakryli jejich nedostatky a „posílili“ je. Po jejich odstranění ale někdy býváme svědky poničených a citlivých nehtů i okolní kůže. V článku si uvedeme, jaká rizika laky a UV lampy skrývají a také možnosti, jak se jim vyvarovat.

Možná patříš ke šťastlivcům, kteří mají své nehty pevné, zdravé a tím pádem ideální k návštěvě manikérky (nebo koupi vlastního setu laků a lampy), když máš chuť na nějakou změnu. Nebo bereš gelovky jako záchranu svých slabých nehtů, které se ti pod vytvrzeným lakem konečně nelámou. Tak ale může začínat kolečko návštěv salonu, během kterých se tvé nehty poničí o to víc a časem si začneš všímat, že tě pod UV lampou pálí nehtová lůžka nebo kolem nich máš zarudlou kůži. V horším případě se ti vyvine alergie, což může vypadat docela nepěkně a navíc to pro tebe může znamenat úplný konec umělých nehtů.

Na to, jaké existují možnosti úprav nehtů se podívej do článku

Jak na krásné nehty doma i v salónu?

@vil.a

Co s tím?

Kontakt laku s kůží je původcem problémů

V tomto videu manikérka vypráví o šesti způsobech, jak se vyhnout kontaktu laku s okolní kůží, o čemž mnozí nevědí, že je nebezpečné.

Problém nastane, když se kůže dotkne nevytvrzený či nedostatečně vytvrzený gel při odlakování, kdy necháváme nehty delší dobu v odlakovači. Zbroušení částečně nevytvrzeného laku problém nevyřeší, naopak se rozšíří dál a může způsobit iritace tenké kůže pod očima či na hrudníku.

Autorka videa také poukazuje na fakt, že umělé nehty patří pouze na nehty zdravé, což bývá uvedeno i v příbalových letácích laků. Iritující látky se totiž mohou do nehtu a lůžka pod ním dostat a vyvolat oddělení nehtu! Kontakt může nastat i při stírání výpotku, nevytvrzené vrstvičky na vrchu laku, která se objevuje vždy. Manikérka doporučuje výpotek dvakrát otřít směrem od lůžka pryč.

Riziko kontaminace hrozí také když se nevytvrzený lak objeví na lahvičkách laků, kterých se dotýkáme holou kůží, a podotýká, že rukavice problém nemusí vyřešit, protože jimi nebezpečné látky z laku prostoupí.

V jiném videu mluví o nemocné kůži v okolí nehtů.

Rakovinu kůže UV lampou výzkum neprokázal

Je rakovina kůže rizikem užívání UV lamp? V radách na internetu vůči její prevenci se nejčastěji objevuje užívání SPF krému či prstových rukavic, které zakryjí alespoň část rukou před světlem.

Nebuď v zimě jako sušenka a pečuj o svou kůži i nehty

Zimní skincare: Co se suchou pletí

@vil.a

Podívejme se na statistiky. Ačkoliv americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv považuje UV lampy za zdraví neškodné, výsledky výzkumu z letošního ledna ukazují něco jiného. Studie říká, že opakované vystavení UV záření má škodlivý účinek na lidské buňky. Nemůže to však přesvědčivě spojit se zvýšeným rizikem rakoviny kůže – i když cituje předchozí studie, které spojují genové mutace se zvýšeným rizikem rakoviny. Podle vědců jsou potřeba další výzkumy, přičemž by bylo neetické je provádět na lidech.

Upravené přírodní nehty mohou také vypadat skvěle

Free the nail: Naked nails jsou trend letošního léta

@luciezicklerova