Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zimní skincare: Co se suchou pletí

Zima přichází a její přítomnost se projevuje i na naší pleti. Jak to vypadá a co ti zaručeně pomůže, se dozvíš v článku!

Suchá, hrubá a citlivá pleť se sklonem k šupinatění a zarudnutí trápí (především s prvními mrazíky) většinu z nás, a to ani nemluvím o popraskaných rtech a rukou. Co s tím, ti poradím z vlastní zkušenosti:

Hydratace

Kromě toho, že bys měl/a dodržovat pitný režim, stojí za tvou pozornost i vzduch, ve kterém se pohybuješ doma. Já si na zimu pořídila difuzér, který zvlhčí suchý vzduch v místnosti, a kapu si do něj navíc přírodní olej z eukalyptu, který má uvolňovat dýchací cesty (když člověka trápí rýmička).

Zásadní je skincarehydratační krém bude tvůj nejlepší kamarád, neboj se ani tlusté vrstvy na noc. Já si oblíbila značku Weleda, která má jeden lehčí a druhý hutnější krém, který je ideální jako maska na noc. Pro denní hydratační krém mám fajn zkušenost se značkami The Ordinary a Kiehl's.

Nakonec nezapomínej na svoje rty – hlavně žádné okusování! Osobně nevycházím z domu bez balzámu na rty v kapse. Používám ten bezbarvý od Neutrogeny.

Nevykašli se ani na své ruce, které zimu pocítí podobně jako tvá pleť. Stejně jako balzám nosím v kabelce i krém na ruce, kterým si je namažu, kdykoliv si přes den zrovna vzpomenu.

Hydratační krém The Ordinary 100ml

225,-

Hydratační krém Kiehl's 28ml

417,-

Výživný krém Weleda 30ml

149,-

Balzám na rty Neutrogena

79,-

Čištění

Vyber si čisticí gel vhodný k typu tvé pleti (normální až suchá). Je důležité, aby pleť nebyla po vyčištění vysušená, pak by tě mohlo pálit užívání dalších produktů. Hydratační čisticí gel má třeba CeraVe, která je fajn i v tom, že je bez parfemace a vhodná pro citlivou pleť. Pro všechny typy pleti (také bez dráždivé parfemace) je skvělý gel od Kiehl's, který mezi dlaněmi příjemně zpění a hodí se na celoroční užívání.

Nezapomínej, gely pouze dočišťují pleť, takže pokud máš heavy make-up, nejdřív se odlič třeba micelární vodou. Po vyčištění (ideálně na vlhkou pleť) nanes svůj oblíbený hydratační krém nebo sérum. Pokud je ráno, nezapomeň na ochranný faktor SPF, který si musíš večer odlíčit, jinak by na tvé pleti mohl udělat neplechu.

Čistící gel Kiehl's 150ml

476,-

Čistící emulze CeraVe 236ml

195,-

Exfoliace

Pokud tě navzdory hydrataci stále trápí šupinky, vyzkoušej pleťový peeling. Ten ovšem použij pouze v situaci, kdy nemáš jinak iritovanou pleť. Pak by totiž mohl napáchat víc škody než užitku, píše server healthline, kde se o exfoliaci dozvíš víc.

Nakonec nezapomínej ani na to, že tento článek je pouze informační a sestavený na základě toho, co funguje pro mě. O všem se vždycky poraď s dermatologem, aby sis byl/a jistý/á, že je daný krok vhodný specificky pro tvou pleť.