Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak na krásné nehty doma i v salónu?

Upravené nehty jsou ten nejlepší módní doplněk po celý rok, ale v létě to platí obzvlášť. Máš dvě možnosti – upravit si je doma nebo si zajít do salonu. Společně se podíváme na obojí.

Ještě než začneš lakovat, nepodceň přípravu samotného nehtu a okolní kůžičky. Já používám pilník na nehty, jeden hrubý na zkrácení a úpravu tvaru a druhý jemnější na vyleštění nehtu, aby měl hladký povrch. Dále je nutné jemně zatlačit, popřípadě zastřihnout kůžičku, která nehet v místě růstu zčásti zakrývá. Teď už můžeš lakovat. Jestli mají tvé nehty sklon k třepení a lámání, zkus si pořídit zpevňující lak jako podklad a můžeš používat i pečující olejíček, kdykoliv si během týdne vzpomeneš.

Pokud máš normální až suchá nehtová lůžka, s výdrží laku nejspíš nebude problém, takže si vystačíš i s klasickými laky třeba z drogerky. Jestli máš spíš mastnější nehty, že ti na nich prakticky nic nedrží, budeš potřebovat lak zapéct v UV lampě. Buďto doma se speciálním lakem, nebo u manikérky.

💅🏻

Euphoria inspired nails

by @adelakutilova

Kromě umělých nehtů, které jsou trošku složitější na údržbu, protože je musíš chodit doplňovat do salónu, si můžeš pořídit gel lak, shellac nebo striplac právě do UV lampy. Já už 2 roky používám striplac od značky Alessandro a musím říct, že mi to přijde jako fajn kompromis – na nehtech drží dobře (cca 2 týdny) a na odstranění nemusíš do salónu – dá se totiž odstranit jejich odlakovači (šetrnější déle působící a druhý rychlejší).

Snad jedinou nevýhodou domácího salónu je doba trvání: odlakování, úprava a lakování (někdy base, barva a top coat) může zabrat i 2 hodiny, což je ve výsledku skoro tak dlouho jako v salónu, ale dlouhodobě se to minimálně finančně vyplatí. Jestli máš prázdniny a trochu času, pusť si třeba film jako kulisu a ber to jako self-care. Salón bych zvolila až v případě, že si chceš udělat radost nebo jedeš někam k vodě a potřebuješ, aby ti nehty fakt držely.

Správná výbava?

Osobní tip: Gel lak umí třeba v Nail house Praha. Ceník mají ve výběrech na Instagramu.  

Jakmile se ti odlomí kus laku, nebuď líný/á a nehty si odlakuj (pokud tedy nestojíš o cílený grunge look). Nehty si nekousej, kůžičky netahej – tyhle zlozvyky totiž můžou ruce poznamenat na pěkně dlouhou dobu.

Co se nosí, najdeš klasicky na Pinterestu, Instagramu nebo na Tiktoku. Nešlápneš vedle třeba s barevnou francouzskou manikúrou, neonově zářivými nebo perleťově lesklými nehty, které jsme mohli vidět na Hailey Bieber.

Jak na nehty podle Hailey Bieber?

by @martinastrel