Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak jsem si pomocí vizualizace vytvořila svůj dream life

Bez větších očekávání jsem na začátku roku vyzkoušela vizualizaci. Ke konci roku 2022 mám vše, o čem jsem snila. Jak se mi to podařilo? Budu s tebou sdílet návod, který může změnit život i tobě.

Všichni chceme v životě něco výjimečného. Může to být konkrétní práce, vztah, kariéra, věc, nebo dokonce sen. Cesta k tomu může být velmi těžká, ale naštěstí existuje několik tipů a triků, které můžeme použít, abychom si udrželi motivaci a dosáhli svých přání rychleji. Jedním z těchto tipů je vizualizace. Při ní využíváme svou představivost tím, že se soustředíme na mentální obrazy a vytváříme si vize toho, po čem toužíme. Poté, co se na ně zaměříme, můžeme k těmto představám připojit pozitivní emoce. Ty nám velmi silně pomáhají dosáhnout toho, co si v životě přejeme.

Než začneme...

K čemu vizualizace vlastně je?

  • Aktivuje tvé tvůrčí podvědomí, které začne generovat kreativní nápady, jak dosáhnout tvého cíle.
  • Naprogramuje mozek tak, aby snadněji vnímal a rozpoznával zdroje, které budeš potřebovat k dosažení svých snů.
  • Aktivuje zákon přitažlivosti, čímž do svého života přitahuješ lidi, zdroje a okolnosti, které budeš potřebovat k dosažení svých cílů.
  • Posiluje tvou vnitřní motivaci k tomu, abys podnikal/a kroky nezbytné k dosažení svých snů.
  • Umožňuje objasnit tvá (omezující) přesvědčení, abys je mohl/a nahradit.

Co je to manifestace a jak na ni

by @elvihradilkova

Jaké kroky jsem podnikla já?

Jelikož jsem nevěděla, jak na jiné druhy manifestace, rozhodla jsem se pro tu nejsnadnější a nejzábavnější, a to právě vizualizaci. Vizualizace je ve skutečnosti docela jednoduchá. Sedneš si do pohodlné polohy, zavřeš oči a co nejživěji si představuješ, jak by to vypadalo, kdyby se tvůj sen uskutečnil, a jak by ses u toho cítil/a. Já začala s vizuální stránkou, a to vytvořením Vision Board.

Vytvoř si koláž nebo obrázek s cílem, jako by byl již splněn. Stáhla jsem si hromadu fotek, které mi připomínaly mě samotnou nebo bych si přála mít stejné, a uložila jsem si je jako tapetovou plochu. Tuhle koláž se všemi svými cíli jsem měla po celý rok na očích, a tak jsem všechny své goals měla neustále v podvědomí.

Jaké znamení má používat jaký parfém?

by @elvihradilkova

Co dál?

Urči si procesy, které jsou zapotřebí k dosažení cíle

Každá velká událost je vyvrcholením mnoha malých událostí. Tvůj sen není jiný. Existuje mnoho menších činností, které musíš udělat, než dosáhneš svého snu. Tyto činnosti na sebe navazují a připravují tě na tvé ambice. Ujisti se, že si představuješ i provádění těchto příprav. Jedná se o činnost známou jako vizualizace procesu, kdy v se duchu vidíš, jak provádíš potřebné kroky. Například: Chtěla jsem se dostat na vysněnou školu, a tak jsem si představila, jak studuji v knihovně, kde nabývám nových znalostí. Samozřejmě pak musíš jít a konat. Bez určitého úsilí nic nefunguje.

Představ si sebe sama jako součást své vize

Při vizualizaci bys měl/a vždy vidět sebe sama v rámci vize. Vnímej atmosféru, buď v té vizi. To maximalizuje šance na dosažení tvého největšího snu.

Základy numerologie: Životní číslo (pt. 1)

by @elvihradilkova

Buď si jistý/á univerzální podporou

Vesmír (nebo cokoliv, v co věříš) neustále pracuje na tom, aby nám dal to, po čem toužíme. Kdykoli něco chceš, dá ti to. Může to nějakou dobu trvat, ale nakonec dostaneš to, po čem toužíš. Tohle je hodně důležité! Když vytváříš mentální obrazy svých tužeb, buď si jistý/á, že se to opravdu stane. Věř tomu, chovej se tak, jako by se to už dávno stalo nebo že prostě počítáš s tím, že to bude.

Vystup ze své komfortní zóny

V mysli by neměly existovat žádné hranice. Při vytváření mentálních obrazů se neomezuj. Tvým úkolem není představovat si jen to, co je možné. Překračuj meze a pouštěj se i do toho, co považuješ za nemožné.

WICCA: Moderní čarodějnictví s dlouholetou tradicí

by @elvihradilkova

Procvičuj vděčnost

Může to znít neintuitivně. Dosáhnout toho, co nemáš, tím, že budeš vděčný/á za to, co máš. Vděčnost je ale klíčovou součástí manifestace, na kterou mnoho lidí zapomíná. Zákon přitažlivosti říká, že pokud jsi naladěn/a na nedostatek (nebo se soustředíš na to, že nemáš dost, ať už jde o peníze, lásku, přátelství atd.), většinou si nedostatek jen přitáhneš. Přepni se do myšlení hojnosti tím, že zaměříš svou energii na to, co máš (= vděčnost!)

Tvé přání může být abstraktní, jako například mít finanční hojnost nebo pracovní svobodu. Důležité je, že budeš vděčný/á za vše, co už umíš a máš, a budeš věřit, že se stane to, o co si říkáš. Zkus si pravidelně psát deník nebo vytvářet seznamy toho, co máš.

Ve chvíli, kdy jsem byla nejvděčnější za vše, co už mám, ke mně přišla spousta nových nabídek a možností, jak posunout své cíle o další kroky bez toho, abych je někdy dřív specificky pojmenovala. Věděla jsem, že se něco dobrého stane v dané oblasti, a nedávala jsem na to žádné datum. Bum, perfektní načasování a dokonalá příležitost mi daly jen další důvod, proč být vděčná a děkovat dál.

Inspirace na tvou Vision Board:

A co jsem tím vším získala?

Práci snů, o které jsem netušila, že by pro mě mohla existovat. Přijetí na vysněnou školu ve Francii, která je hodinu od Paříže, (u které jsem si přála žít). Cestování po světě bez většího úsilí nebo šetření. Nové lidi, kteří mi otevírají spoustu dalších životních příležitostí. A další menší úspěchy, které mě přiměly důvěřovat v celý proces. Je jen na tobě, jaké si to uděláš a čemu se otevřeš.

Které kameny by sis měl/a koupit podle svého znamení?

by @elvihradilkova

Zkusil/a jsi někdy vizualizaci? Dej nám vědět v diskuzi!