Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Guide pro astro začátečníky

Zajímá tě astro, spiritualita nebo witchcraft, ale nevíš, kde začít? Pak tady pro tebe mám přehledný starterpack!

Ať už jsi úplný začátečník či začátečnice, nebo se chceš jen přivzdělat ve znalosti relevantních zdrojů a základních předmětech, které by žádné*mu astrolover neměly chybět, jsi tu dnes správně!

Připravila jsem si pro tebe guide, ve kterém se dozvíš, jak číst ve svém birth chartu, co ze začátku (ne)dělat, z jakých zdrojů čerpat a co všechno opravdu potřebuješ mít doma.

Můžu ti zaručit, že nikdo, kdo se začíná zajímat o astrologii, spiritualismus nebo witchcraft vůbec netuší, co dělá. Been there done that. Zdrojů je tolik, že radši čerpáš z Pinterestu, který je sice přehledný, ale je těžké rozpoznat, kterým informacím jde věřit. Vůbec to však neber jako něco špatného, každý někde začíná a když časem získáš v těchto naukách větší knowledge, Pinterest pro tebe může být i nadále skvělou pomůckou, protože už budeš vědět, jak v něm správně vyhledávat.

Kde začít a co (ne)dělat?

Nauč se číst ve svém birth chartu

Pokud se chceš zajímat hlouběji o astrologii a umět analyzovat lidi ve svém okolí podle jejich znamení, je skvělé nejdříve začít u sebe a vypočítat si svůj birth chart. K tomu ti pomůže například stránka cafeastrology.com

K výpočtu svého birth chartu potřebuješ datum, místo a ideálně čas svého narození. Bez času narození se nedozvíš, v jakém znamení se nachází tvůj ascendent.

O důležitosti ascendentu se dozvíš zde:

Proč je tvůj ascendent důležitější než tvé sluneční znamení a co o tobě vypovídá?

by @elvihradilkova

Tabulka s tvým birth chartem ti pravděpodobně na první pohled nic moc neřekne. Nepanikař! Orientovat se v ní je jednodušší, než se zdá. Stránka ti navíc (bohužel jen v angličtině) tvé jednotlivé aspekty podrobně popíše a vysvětlí. Pokud se chceš dozvědět více o tom, co která planeta znázorňuje, mrkni na přiložené články, které ti můžou sloužit i jako guide při čtení birth charts tvých blízkých!

Co o tobě vypovídá tvé měsíční znamení?

by @elvihradilkova

Co o tobě vypovídá tvůj Mars sign?

by @elvihradilkova

Jaké zdroje používat?

Online zdrojů je obrovské množství a může být overwhelming si z nich nějaký vybrat.

Moc bych ti doporučila využívat Google Scholar. Najdeš na něm ověřené články i odborné publikace týkající se čehokoliv, co tě napadne. Tato služba je zdarma a nemůžu si ji vynachválit.

Dále ti doporučuji web Britannica, na kterém najdeš články zahrnující historii a základy astrologie, spiritualismu i witchcraftu.

Opomenout samozřejmě nesmíme i naše články!

WICCA: Moderní čarodějnictví s dlouholetou tradicí

by @elvihradilkova

Mezi mé oblíbené knihy vhodné pro začátečníky bych zařadila Astrologie: Váš osobní průvodce od Sashy Fentonové, The Spell Book for New Witches od Ambrosie Hawthorn, Všechno o 12 znameních od Andrey Homolové a Čakry: Kompletní průvodce od Ambiky Wautersové.

Neškatulkuj se!

Tato rada se týká především spiritualismu a witchcraftu. Nemusíš si být hned jistý*á, jakým směrem se chceš ubírat. Naopak je skvělé prozkoumat všemožná zákoutí těchto nauk a až poté se ubrat cestou té, která ti sedne nejvíc.

Spiritualismus i witchcraft jsou velmi osobní a s tím, jak se o nich budeš dozvídat více, budeš hlouběji poznávat i sám*sama sebe. Přesvědčení, která budeš mít na začátku se mohou naprosto lišit od těch, která budeš mít po pár týdnech či měsících. Je proto naprosto v pořádku kdykoliv změnit směr, kterým chceš jít, nebo dokonce začít odznova. Ty jsi svá jediná hranice.

Co by měl obsahovat tvůj starter kit?

1. Základní krystaly

Pro začátek nepotřebuješ vlastnit celý crystal shop, ale vystačíš si s pár kousky těch nejzákladnějších kamenů! Tím nejdůležitějším je křišťál, protože má univerzální využití, dokáže nahradit, čistit a zesilovat účinky jiných krystalů.

Dalšími jsou citrín, ametyst, selenit, černý turmalín, tygří oko a růženín.

2. Svíčky

Svíčky plní důležitou úlohu při manifestování i jiných rituálech. Ačkoliv má každá barva svíčky jinou sílu a tedy i využití k co nejúčinnějšímu naplnění tvého rituálu, do začátku si vystačíš s obyčejnou bílou svíčkou, která dokáže nahradit všechny ostatní.

3. Deník

Bude se ti hodit vlastnit jakýkoliv deník, sešit nebo papírový blok, do kterého si budeš zapisovat své poznatky a manifestace.

4. Uzavíratelná sklenice

Můžeš si koupit takovou, která se ti bude líbit, ale můžeš použít i zavařovačku od okurek. Hlavním kritériem je, aby byla uzavíratelná. Můžeš ji použít k výrobě moon water, spell jars, nebo v ní uchovávat bylinky.

5. Vonné tyčinky

Vonné tyčinky ti poslouží k čištění krystalů, sklenic, místnosti i tebe samotné*ho. Navíc ti krásně provoní pokoj.

6. Tarotové karty

Umět vykládat karty není nutností, pokud se to však chceš naučit, doporučuji ti kapesní základní tarot, který je perfektní pro začátečníky. Obshauje příručku v kapesní velikosti, ve které najdeš srozumitelný návod k vykládání a vysvětlení všech 78 karet.

Zdroj: Pinterest

Přeji ti co nejvíc smooth vkročení do astro světa a těším se na tebe u dalšího článku!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.