Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč je tvůj ascendent důležitější než tvé sluneční znamení a co o tobě vypovídá?

Všichni známe své sluneční znamení a řídíme se jím. Co ale když ti řeknu, že tvůj ascendent je mnohem důležitější a lépe tě reprezentuje?

První si musíme říct, co to vlastně ascendent je a jak ho zjistíme. Ascendent neboli vycházející znamení (rising sign) je branou do tvého celého horoskopu a birth chartu. Při výkladech se vždy uvádí na prvním místě, ještě před slunečním znamením. Vycházející znamení reprezentuje naši masku a energii, kterou působíme na naše okolí.

Jak zjistíš svůj ascendent? Každý správný znalec astrologie ví, že k podrobnému zjištění celého osobního horoskopu potřebuje znát své datum narození s přesným časem a místem. Tyto údaje poté zadáš například sem nebo do astro aplikací, jako je Co-Star.

Co-Star, The Pattern nebo Nebula: nejlepší astro appky

@elvihradilkova

Nejosobitější bod v horoskopu

Sluneční znamení se nám mění měsíc co měsíc a několik milionů lidí má stejné znamení jako my. Taky sis někdy všiml/a, že člověk, který má stejné znamení jako ty, se chová úplně jinak? Prsty v tom může mít právě ascendent! Ascendent se mění každých pár minut, proto je velmi důležité vědět naprosto přesný čas narození. Je to nejosobitější bod v našem horoskopu, který vypovídá o našem charakteru a prezentaci navenek. Takže člověk, který se narodí ve stejné porodnici, ale o půl hodiny později než ty, bude vyzařovat úplně jinou energii, i když většinu birth chartu budete mít stejný.

Ascendent je vlastně to, jak nás vnímají ostatní, jakou máme image a styl. Ať už chceme nebo ne, první dojem je většinou opravdu důležitý a stejně důležitá je i energie, jakou vyzařujeme na své okolí, když vejdeme do místnosti nebo jen jdeme po ulici.

Zdroj: Pinterest

Jednotlivé ascendenty a co o tobě prozrazují:

V Beranu: Z tohoto člověka vyzařuje ohnivá a temperamentní povaha. Když vejde do místnosti, všichni o něm ví. Je nadšený, plný energie a je pro každou špatnost.

V Býku: Jedinec působí nedostupně a nejspíš má i resting bitch face. Může vypadat buď tak, že je mu vše jedno a nic neřeší, nebo se může povyšovat nad ostatními. Do ničeho se nehrne a jde na věci pomalu.

V Blížencích: Nejukecanější člověk, kterého znáš! Je králem/královnou small talku, ale i deep konverzací. Dělá nemístné vtípky, ale nikdy se s ním nenudíš.

V Raku: Pečující člověk, který tě bude rád obskakovat, vařit ti, donášet vše, co potřebuješ, a starat se o tebe. Působí přátelsky a se všemi vychází bez problémů.

Zdroj: Pinterest

Ve Lvu: Main characters! Lidé s ascendentem ve Lvu jsou středem pozornosti všude, kam vejdou. Dbají na svůj vzhled a především na své vlasy. Mají přirozené charisma a ví, jak tě sbalit.

V Panně: Lidé, kteří vypadají, že jsou vším otrávení, vše dokážou zvládnout líp než ostatní a myslí si, že jsou dokonce i lepší než všichni ostatní. Ano, takoví jsou lidé s ascendentem v zemském znamení Panny.

Ve Vahách: Okouzlující osůbky, se kterými prostě chceš trávit čas! Působí harmonicky, nerozčilují se nad zbytečnostmi a umí skvěle usmiřovat rozhádané přátele a páry.

Ve Štíru: Rádi vypadají mysteriózně a tajuplně. Jsou to lidé, kteří jsou většinou hodně uzavření do sebe a do svého světa jen tak někoho nepřijmou. Mají tvrdou skořápku, pod kterou se skrývá originální osobnost.

Ve Střelci: Největší baviči ze všech! S člověkem, který má ascendent ve Střelci, se nenudíš ani minutu. Buď vymýšlí zábavnou aktivitu na odpoledne, nebo sází jeden vtípek za druhým. Pozor, často říkají nesmysly.

Timothée Chalamet a Kylie Jenner: Hodí se k sobě podle astrologie?

@elvihradilkova

V Kozorohu: Seriózní lidé, kteří vypadají, že přišli dělat business. Jejich image je velmi vážná a jakožto zemské znamení mohou opět působit nedostupně. Ostatní je berou vážně a vzhlíží k nim.

Ve Vodnáři: Divocí a blázniví, přesně takoví bývají lidé s ascendentem ve Vodnáři. Mají crazy nápady a jejich vzhled bývá nevšední. Chtějí být za každou cenu jiní.

V Rybách: Lidé, kteří žijí ve své hlavě, milují umění, filmy, poezii a hudbu. Jsou to přesně ti lidé, které potkáš samotné v muzeu, jak se mysteriózně prochází. Zároveň z nich ale vyzařuje klid a čistá duše.