Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co o tobě vypovídá tvé měsíční znamení?

Kromě slunečního znamení v našem horoskopu hraje velkou roli i měsíční znamení. Pojďme si o něm něco povědět.

Náš osobní horoskop (birth chart) obsahuje spoustu klíčových bodů v podobě planet a domů. V této sérii článků se ti pokusím přiblížit jednotlivé planety a význam znamení, které se v těchto planetách nachází a co o tobě vypovídají.

Co o tobě vypovídá tvůj Mars sign?

@elvihradilkova

Měsíc a tvé emoce

Tvé Měsíční znamení aka Moon sign znázorňuje místo ve tvém horoskopu, kde se nacházel Měsíc v moment, kdy ses narodil/a. Měsíc je „planetou“ našich emocí a citů. Jeho energie je ženská a probouzí v nás naši feminní stránku. Měsíc poukazuje na to, jak prožíváme různé životní situace, co v životě potřebujeme a jaké máme srdce. Znalost tvého Moon sign ti pomůže nahlédnout do nitra tvé osoby nebo osoby, kterou zrovna poznáváš.

Měsíc se pohybuje rychleji než Slunce, proto se Měsíční znamení mění cca co dva dny.

Zdroj: Pinterest

Co o tobě vypovídá tvůj Mars sign?

@elvihradilkova

Měsíc v jednotlivých znameních

V Beranu: Měsíc v Beranu se řídí mottem „Všechno, nebo nic“. Tihle lidé své emoce prožívají na maximum – dobré i ty špatné. Mají velkou motivaci do nových projektů a často vše dokončí včas. Co se týče emocí, často dělají rychlé závěry a nedělá jim problém někoho ze svého života z minuty na minutu odříznout.

V Býku: Tyto osoby snadno vyřeší praktické problémy, ale ty emocionální jim dělají problém. Co se týče emocí, tak se chovají tvrdohlavě a nikdy si nechtějí připustit, že by cítili něco negativního. Dále potřebují stabilního partnera a dostatek peněz na účtu!

V Blížencích: Člověk s Měsícem v Blížencích miluje deep konverzace, filozofii, čtení, cestování a sbírání různých znalostí a fun facts. Měsíc v Blíženci potřebuje komunikovat své pocity a nesnáší, když je v sobě musí dusit. Jsou velmi upřímní, proto jejich názory mohou být poměrně kontroverzní.

V Raku: Rakům vládne Měsíc, takže tato pozice je nesmírně silná. Takový člověk může působit slabě a jako cry baby, ale nic není špatné na prožívání emocí na maximum. Měsíc v Raku je citlivý a někdy náladový a přecitlivělý. Má velkou sílu intuice a empatie. Důležití jsou pro něj blízcí přátelé, rodina a partner/ka.

Ve Lvu: Měsíc ve Lvu je ctižádostivý a touží po tom, aby jej lidi obdivovali (překvapivě, haha). Tento člověk chodí z extrému do extrému – buď necítít nic, nebo cítí všechny emoce naráz. Tito lidé chtějí, abys je poslouchal/a a soucítil/a se všemi jejich pocity.

Zdroj: Pinterest

V Panně: Ve člověku s Měsícem v Panně se bije logické a emocionální myšlení. Jedna část říká, ať myslí prakticky a stejně tak se rozhoduje, druhá část by se však ráda řídila srdcem. Jejich srdce tíhne k přírodě.

Ve Vahách: Měsíc ve Vahách je nejvíc emočně nestabilní člověk, kterého kdy poznáš. Touží po lásce, ale zároveň v něm hraje roli vzdušný element, který touží po tom být nezávislý/á a sám/sama. Dále si tito lidé užívají krásných a dobrých věcí, potrpí si na novém oblečení, dobrém jídle a večerech ve společnosti.

Ve Štíru: Člověk s Měsícem ve Štíru prožívá hluboké a intenzivní emoce. Působí tajemně a své emoce nedává najevo. Tíhne k negativnímu mindsetu a trávit s ním čas nás může velmi emočně vyčerpat. Jsou to nesmírně žárliví lidé a své blízké chtějí jen pro sebe – ať jde o partnera, přátele či rodinu.

Zdroj: Pinterest

Ve Střelci: Lidé s Měsícem ve Střelci neustále hledají smysl života a rádi nad životem filozofují. Můžou působit povrchně a přelétavě, ale jakmile takového člověka poznáš více do hloubky, změníš názor. Takoví lidé často tíhnou k emočně nestabilním partnerům.

Proč přitahujeme emocionálně nedostupné partnery?

@elvihradilkova

V Kozorohu: Měsíc Kozorohu je celkem problematický, protože tito lidé odmítají emoce, působí nedostupně a chladně. Jejich veškerý zájem směřuje ke kariérnímu růstu a na mezilidské vztahy nemají příliš čas a chuť. Takovému člověku také dlouho trvá, než se někomu otevře.

Ve Vodnáři: Měsíc ve Vodnáři působí podobně jako v Kozorohu – emočně nedostupně. Tito lidé se často distancují od svých citů a mohou je přepínat. Jednu chvíli jsou vřelí a milující, ale pokud je raníš, přepnou své emoce a jsou chladní. I přesto mají spoustu přátel, jen partnerské vztahy jim mohou dělat problémy.

V Rybách: Člověk s Měsícem v Rybách by byl skvělý jako psycholog! Tito jedinci jsou velmi empatičtí a prožívají emoce svých blízkých. Zároveň i maximálně prožívají své emoce a nebojí se je dát najevo. Jsou to romantici a snílci!