Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

9 knižních novinek for the girls, které si letos nenechat utéct

Každý knihomol se těší, jaké knihy nový rok přinese, a tento bude obzvlášť nabitý. Vybrala jsem devět z nich, které by ti neměly utéct.

 Ali Hazelwood – Šach a mat 

Kdo miluje tuhle skvělou autorku young adult knih, se může těšit na další dávku romantikym a to rovnou ve dvou knihách. První kniha Šach a mat má vyjít 1. března 2024. Jde o příběh mladé Mallory, kterou šachy vždy bavily, ale rozhodla se, že se jich vzdá, aby mohla pracovat. Přijde jeden turnaj, na který nečekaně kývne a celý ho vyhraje, když stojí proti šachovému mistru Nolanovi. Ten je z toho v šoku, ale možná méně než z pocitu, že se s ní chce utkat znovu. Mallory vidí finanční benefit jako skvělou příležitost. Zároveň ji láká i něco nebo spíš někdo jiný. 

Dobrovský

Love, theoretically 

Druhá kniha přináší jedinečný příběh o fyzičce Elsie Hannawayové. Přes den je výpomocná profesorka, která tráví čas v laboratořích. Jindy si Elsie vydělává tím, že je náhradní přítelkyně. Díky této práci si může hrát na kohokoli chce nebo spíš na to, co klient potřebuje. Bohužel se její pečlivá lež zhroutí v momentkdy pozná Jacka. Jack Smith je otravný, ale velmi přitažlivý bratr jednoho z jejich klientů, ale zároveň je to také vypočítavý fyzik, který zničil kariéru jejímu mentorovi. Navíc sedí v náborovém výboru přímo mezi Elsie a její vysněnou prací. 

Mercado Libre

Freida McFadden – Pomocnice 2

Freida je nyní velkou favoritkou žánru thriller. Její Pomocnice z roku 2023 má nyní druhý díl, který k nám již míří a všichni se ho nemůžou dočkat. Tato kniha dokonce vyhrála Goodreads choice awards. Rozhodně si přečti první díl Pomocnice, jelikož je to pokračování. Příběh je o služebné, která se snaží ukrýt svoji minulost před jejími zaměstnavateli, rodinou Garrickových, kteří ji dávají pocit normálnosti a stability. To se však změní, když začne slýchat pláč a vidí krev na košilích paní Garrickové.

Maritnus.cz

5 knižních thrillerů, které tě nesmí minout

@martinastrel

Za zamčenými dveřmi

U Freidy ještě zůstaneme, jelikož nás od ní čeká další kniha. Příběh vypráví o Noře, která jako malá netušila, že zatímco si hraje v pokojíčku, její otec ve sklepě vraždí ženy, až do dne, kdy u nich zazvonila policie. O 10 let později je z ní úspěšná chirurgyně a užívá si poklidný život, protože ví, že je její otec stále ve vězení. Vše se zkomplikuje, když je jedna její pacientka zavražděná stejným způsobem, jakým vraždil její otec. Nikdo jiný neví, že to byl vrah, ale venku je očividně někdo, kdo chce, aby za to nesla odpovědnost. Nora se nemá čeho obávat, když není vrah. Pokud se ji nikdo nepodívá do sklepa. 

Dobrovský

Kristýna Trpková – Někdo z nás

Strhující román od české autorky, která má za sebou úspěšné knihy jako Vetřelec, Stvůra nebo VesnicePříběh popisuje 5 sourozenců, kteří stojí vždy při sobě. Domácí pohodu jim přeruší záhadný objev na zahradě. S tím vším se probudí jejich minulost, včetně děsuplného tajemství, které nikdo neměl zjistit. Ztráta důvěry, tlak, pochybnosti, to vše přináší nová kniha. 

Databáze knih

Kniha měsíce: Vztahy a pasti

@martinastrel

Lucy Score – Things we hide from the light

Pokračování úspěšné série je tady! Policejní náčelník Nash Morgan se soustředí na zločince, který mu stále uniká a ve městě panuje rozruch. Do jeho sousedství se nastěhuje nádherná a velmi přitažlivá Lina. To zrovna teď Nash nepotřebuje, ale něco ho k Lině táhne, i když ví, že Lina je tu jen dočasně a jakmile získá to, co chce, mizí. Linu ale pohltí městský život a najednou se jí z městečka ani nechce. S Nashem si užívají do chvíle, než zjistí její tajemství. Z blízkých přítel se stávají nepřátelé, kteří nerozeznají lásku od nenávisti.  

Knihy Dobrovský

Rebecca Yarros – Fourth wing

Není kniha, která by se mi na fyp zobrazovala častěji. Tohle fantasy totiž úplně ovládlo knižní svět. Děj se odehrává ve škole Basgiath ve fiktivní zemi Navarra a vypráví o dvacetileté Violet Sorrengailové. Celý život se připravovala na dráhu písařky – členky koleje zodpovědné za dokumentaci historie – a očekává, že se dostane do školního písařského kvadrantu. Její matka, generálka a velitelka koleje, ji však donutí, aby místo toho vstoupila do smrtelně nebezpečného kvadrantu Jezdců, přestože je Violet malá a křehká. Po vstupu do čtvrtého křídla Jezdců musí Violet přežít řadu nebezpečných zkoušek: sblížení s drakem a výcvik v předních liniích probíhající války v Navarře. Violet stojí proti několika mužům, kteří chtějí vyřadit ty nejslabší jezdce. 

Target

RECAP: 12 nejlepších knih roku 2023

@_00_3_12

Grace Hannah – Icebreaker

Další hit TikToku, na který se těší zejména milovníci žánru young adult. Tato kniha ti přináší pohled na mladou krasobruslařku Anastasiu, která má naplánovaný úspěšný život. Dostane stipendium na univerzitě a těší se na hvězdnou kariéru. Vše vychází podle plánu. Když se ale porouchá zařízení na ledě, musí sdílet kluziště s hokejovým týmem. To ji nutí se setkat s kapitánem Natem, kterého nemůže vystát. Navíc její bruslařský parter čelí nejisté budoucnosti a musí se obrátit na Nata, aby ho zastoupil. Jiskry létají, ale přece by Anastasia s hokejistou nikdy randit nechtěla, nebo?

Megaknihy.cz

Travis Baldree – Bookshops and Bonedust

Pokračování knihy Legendy a latéčka míří do Česka. Tato fantasy kniha upoutala svým skvělým zpracováním. Výhodou je, že tyto dvě knihy můžeme číst v jakémkoli pořadí.

Zranění vyvede mladou, po boji toužící, orkyni z její zvolené cesty. Vivina kariéra u proslulé žoldnéřské společnosti se nevyvíjí dobře. Proti své vůli je po zranění odvezena do městečka Murk. Musí teď trávit několik hodin v knihkupectví s neurvalým majitelem. Je to ale pro ni něco nového a záhadně uspokojivého. Když se setkává s několika dobrodružnými situacemi, zjistí, že Murk je možná trochu rušnější, než si myslela. Kniha inzeruje hlavně útulný, nenáročný fantasy román, který je snadný si hned oblíbit. 

Macmillian Publishers

Pokud by tě zajímala další doporučení, co si letos přečíst, mrkni na další článek: 👇

Na jaké knihy se můžeš těšit v roce 2024?

@_00_3_12