Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na jaké knihy se můžeš těšit v roce 2024?

10 knížek, kterých se čtenáři a čtenářky po celém světě už nemůžou dočkat.

Your Utopia: Stories – Bora Chung

Tahle sbírka povídek je už teď hit a to ještě ani nevyšla. Autorka na ní pracovala s překladatelem Antonem Hurem, který překládat i její předchozí dílo Cursed Bunny. Tyhle povídky se soustředí na objevy, dystopii, smrt a nesmrtelnost a opravdu si pohrají s tvojí představivostí.

Vychází: 30. ledna 2024

Funny Story – Emily Henry

Královna romantické literatury Emily Henry se po hitech jako Happy Place a Booklovers vrací s románem Funny Story. Ten vypráví o Daphne a Milesovi, kteří navigují složité interpersonální vztahy a jejich vlastní shody a neshody. Miles je totiž ex-boyfriend přítelkyně, která teď randí s ex-partnerem Daphne. Awkward...

Vychází: 23. dubna 2024

Bookclub: Fantasy série, na které bys měl/a hodit očko

@_00_3_12

The Familiar – Leigh Bardugo

Leigh Bardugo se teď veze na úspěchu své nejpopulárnější série Grishaverse. Netflixová adaptace sice nebyla obnovená pro další sérii, to ale autorce nezabraňuje produkovat další skvělá díla. S The Familiar se tentokrát jedná o historické fantasy zasazené do období zlatého věku Španělska.

Vychází: 9. dubna 2024

Heavenly Tyrant (Iron Widow, #2) – Xiran Jay Zhao

Sequel k Iron Widow měl vyjít už dávno, kvůli problémům s nakladatelstvím se ho ale dočkáme až příští rok. Xiran v románu navazují na příběh prvního dílu, který nás nechal na pořádném cliffhangeru. Teď se hlavní hrdinka Zetian musí vypořádat se svou nově nabytou pozicí a politickými intrikami.

Vychází: 30. dubna 2024

5 knižních thrillerů, které tě nesmí minout

@martinastrel

Be a Revolution: How Everyday People are Fighting Oppression and Changing the World – And How You Can Too – Ijeoma Oluo

Pokud ti jméno Ijeoma Oluo nic neříká, možná budeš znát alespoň její předchozí knihy So You Want to Talk About Race nebo Mediocre: The Dangerous Legacy of White Male America. Ve svých knihách Ijeoma otevírá komplexní témata, která rezonují napříč společností, jako je téma rasy, genderu nebo americké politiky a v nové publikaci tomu nebude jinak.

Vychází: 30. ledna 2024

The Atlas Complex (The Atlas, #3) – Olivie Blake

Mysteriózní série The Atlas od Olivie Blake příští rok uvítá třetí díl The Atlas Complex. Knihy sledují šest nejlepších mágů, kteří spolu musí bojovat o vstup do prestižních kruhů. Přežít ale může jenom jeden z nich.

Vychází: 9. ledna 2024

Women of Good Fortune – Sophie Wan

Oceans 8 meets wedding heist – tak by se dal popsat kouzelný romcom román od Sophie Wan. Příběh sleduje tři ženy – Jane, Rinu a Lulu, která si má vzít bohatého Šanghajce. Lulu sice nabídku přijme, ale její srdce jí napovídá, aby udělala přesný opak. Naštěstí má svoje dvě kamarádky, které přijdou na to, jak může Lulu ze situace dostat peníze, aniž by se musela zavazovat.

Vychází: 5. března 2024

Bookclub: Jak číst knihy Cassandry Clare

@_00_3_12

Anita de Monte Laughs Last – Xochitl Gonzalez

Enogmatický román Xochitl Gonzalez se odehrává v osmdesátých letech v New Yorku. Sleduje Anitu de Monte, která je v roce 1985 nalezená mrtvá, a studentku historie Raquel, která během studií narazí na příběh Anity. Román je vyprávěn z pohledu obou žen v různých časových obdobích, takže ti poskytne intimní vhled do celého příběhu.

Vychází: 5. března 2024

Just Friends: On the Joy, Power and Influence of Friendship – Gyan Yankovich

Další non-fiction release, na který spousta lidí čeká, je kniha Just Friends od Gayana Yankoviche. Ta rozebírá nejrůznější formy přátelství a to, jak fungují v dnešním světě.

Vychází: 8. února 2024

1000 Words: A Writer’s Guide to Staying Creative, Focused, and Productive All Year Round – Jami Attenberg

Poslední kniha ze seznamu se bude hodit všem pisálkům. Jami Attenberg v ní totiž rozebírá kreativitu, její postupy a hlavně to, jak ji využít a jak se soustředit na svoje projekty tak, aby je člověk opravdu dokončil.

Vychází: 9. ledna 2024

Kam dál?👀

Bookclub: Jak číst knihy Leigh Bardugo?

@_00_3_12

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.