Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Vztahy a pasti

Tento měsíc jsem vybrala knihu, kterou jsem si ihned oblíbila díky její transparentnosti a skvělému provedení.

Vztahy a pasti – Honza Vojtko

Honza Vojtko je velmi známý psychoterapeut, který se nejčastěji věnuje párovým terapiím a těm individuálním. Byl v řadě rozhovorů, které dohledáš na internetu, a myslím, že si ho ihned oblíbíš. Vojtkův projev se skvěle poslouchá a zároveň si pokaždé odneseš přínosnou informaci, která je podána velmi srozumitelně. Pokud by tě Honza nadchnul, můžeš ho vidět i naživo při besedách, které pořádá společně s Ester Geislerovou, pod názvem Terapie sdílením. Mimo to napsal také knihy zabývající se zejména vztahy dnešní doby a všemi jejich nástrahami. V roce 2020 vydal knihu Vztahy a mýty.

Nakladatelství Paseka

O knize:

Vyšla v roce 2022 a má 172 stran.

Hlavní témata: vztahy, láska, komplikace dnešní doby

Kniha měsíce: Ztracena v bílém šumu

@martinastrel

 Obsah:

Honza Vojtko v knize nastiňuje častou problematiku, kterou mohou trpět páry zejména v dnešní moderní době. Ať už to jsou sociální sítě, nedostatek času, nekonečno možností nebo nedůvěra. Všechno je v knize vysvětleno i z vědeckého pohledu – dostaneme náhled na benefity novodobých vztahů, ale zároveň všechny pasti, které nám mohou vztahy komplikovat. Vojtko například zmiňuje, že nuda ve vztahu je téměř nevyhnutelná a není na tom nic špatného. Píše o důležitosti komunikace, otevřenosti a důvěře, která je ve vztahu primární pro jeho správný vývoj. V knize kombinuje humor a nadhled nad všemi tématy, díky tomu si z ní odneseš mnoho cenných informací a odpovědí na párové otázky.

Bontonland.cz

Hodnocení:

Vztahy a pasti jsou dalším skvělým a hodnotným přídavkem do mé knihovny. Ať už jsi single, nebo ve vztahu, věřím, že tě kniha dokáže něco málo přiučit a zaručeně tě pobaví.

Vojtko nenuceně píše na papír holou pravdu a nechává si nás vybrat, k čemu tíhneme my sami. Vždy nastolí oba pohledy na danou problematiku a je velmi otevřený. Můžeš očekávat zabřednutí do sexuality, vědy, komunikace a různých představ o zdravém vztahu. Rozhodně se kniha hodí i jako dárek, a to naprosto každému, mohli by ji ocenit i muži, kteří si přečtou, čemu ženy dávají důležitost ve vztahu.

Mohu také doporučit autorovu mladší knihu Vztahy a mýty, která je přínosná zejména díky příběhům z terapií.  

Kosmas
Kam dál?👀

Kniha měsíce: Normální lidi

@_kajina