Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 destinací, kam se podívat v roce 2023

Destinace, které stojí za návštěvu a na které jsme možná lehce zapomněli. Tahle místa si musíš přidat na svůj travel seznam i ty.

Malaga, Španělsko

Právě Malaga byla ve vyhledávači Airbnb uživatelů pro rok 2023 nejčastěji, říká Catherine Powell, globální vedoucí oddělení hostingu Airbnb. Malaga zažívá v posledním desetiletí kulturní renesanci, díky níž se stala živým kulturním centrem na krásném pobřeží Costa del Sol. Bylo zde otevřeno několik nových muzeí, včetně Pompidouova centra. Stejně neuvěřitelná je i pouliční umělecká scéna s barevnými nástěnnými malbami, které pokrývají celé čtvrti.

Tipy na low cost cestování

@marianavasut

Basilicata, Itálie

Už sis v seznamu zaškrtl/a Apulii a Sicílii? Jižní Itálie přináší i krásnou Basilicatu! Ta nabízí starobylé jeskyně, křivolaké uličky na vrcholcích kopců a rozpadající se barokní kostely v Mateře – město posloužilo jako kulisa pro automobilovou honičku v nejnovější bondovce Není čas zemřít. Nedotčený region se může pochlubit také plážemi, historií a čerstvými mořskými plody. 

Edinburgh, Skotsko 

Město Edinburgh bylo sice založeno již v roce 1200, ale i po více než 800 letech se ukazuje, že má stále čím překvapit. Osloví nejen milovníky historie a architektury, ale také fanoušky Harryho Pottera, jelikož právě v Edinburghu brala autorka největší inspiraci pro své knihy. My pro tebe máme připravený celý guide, tak se na něj nezapomeň podívat!

Travel Guide: Co podniknout v Edinburghu

@martinastrel

Kodaň, Dánsko

Historie je v Kodani všudypřítomná, výborné jídlo a kultura taktéž. Sice se jedná o jednu z dražších zemí, ale zato o jednu z těch bezpečnějších. Všude se navíc domluvíš anglicky, a tak není důvod se stresovat. Jednoduchá doprava, výborné kavárny a památky, to je Kodaň. Mrkni se na naše tipy, kam zajít a co si v Kodani užít.

Copenhagen guide: Stojí za to navštívit nejšťastnější město světa?

@_kajina

Göteborg, Švédsko

Druhé největší švédské město, které bylo šest let po sobě zvoleno nejudržitelnější destinací na světě, konečně vystupuje ze stínu Stockholmu. 95 % hotelů je certifikováno jako ekologické. Švédský král Carl XVI. Gustav, který letos slaví 50 let na trůně, bude ve městě 4. června, v den oficiálních narozenin Göteborgu, a v přístavní čtvrti Frihamnen se od 2. do 5. června koná velký festival k výročí města, jehož součástí jsou i koncerty a umělecké akce. 

Travel tips a hacks, které ti pomohou, když cestuješ sám/sama!

@annajermanov