Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Travel Guide: Co podniknout v Edinburghu

Není divu, že byl Edinburgh hlavní inspirací pro knihy Harryho Pottera. Tohle město tě rozhodně očaruje a hlavně je perfektní na krátkodobý výlet v jakoukoli sezonu.

Must-see místa, která ti nesmí uniknout

  • Calton Hill
  • National Museum of Scotland  
  • Edinburg Castle 
  • Scottish National Gallery of Modern Art
  • Old Town
  • Royal Mile
  • Dean Village
  • Princess Street Gardens

Místa z Harryho Pottera

The Elephnat House – Navštiv místo, kde J. K. Rowling napsala první dvě knihy o Harrym během let 1996–1998.

Greyfriars Kirkyard – Hřbitov, kde se ukryvají náhrobky postav z knih Rowlingové. Schválně, jestli je najdeš.

George Heriot’s School – Škola, která se podobá Bradavicím. Co víc dodat.

Victoria Street – Ulice, která sloužila jako předloha pro Příčnou ulici. Najdeš v ní několik obchůdků s Harry Potter věcmi, ze kterých bude každý správný Potterhead opravdu nadšený.

Kam zajít na občerstvení? 

Let Me Eat Too – Výborné tortilly, panini, smoothies. Nabídka je tak široká, že nebudeš vědět, co si dát dřív. Mají i velké množství vegan a vegeterian věcí. Příjemný personál a super hipster místo v samotném centru. Ceny byly taky skvělý. Jediné, čeho lituji, je, že jsem tam nešla víckrát.

Lady Libertine – Příjemný bar určený hlavně na konzumaci koktejlů.

Bow Bar – Tento bar je v samotném centru na hlavní ulici Victoria Street. Obsluha ti nabídne několik druhů whiskey. Skotsko je na svou whiskey hodně hrdé, proto bys neměl/a odjet bez ochutnání něčeho tradičního, a hlavně si nesmíš nechat ujít ten zážitek. Barmani nám vysvětlili, jak se která whiskey připravuje a vyrábí a my pak ochutnali 5 druhů od každé. Bar je malinký, útulný a plný místních.

El Cartel – V téhle španělsko-mexické restauraci servírují spíš menší jídla, takže jich můžeš ochutnat více naráz. Příjemné prostředí se super výhledem. Jídlo sice nebylo něco nezapomenutelného, ale restaurace byla plná celý večer.

Co podnikout?

Vyfoť se v uličce s výhledem na Edinburgh Castle! Tohle místo vyhledej pod názvem The Vennel Viewpoint.

Zajdi na zážitek do Camera Obscura and World of Illusions. Zábavné čtyřpatrové muzeum plné blbin, optických iluzí a úkolů, které si můžeš vyzkoušet. Když dojdeš nahoru, za odměnu si můžeš užít 360stupňovou vyhlídku na celé město. Nachází se přímo u hradu.

Underground Ghost Tour. Od tohohle jsem moc velká očekávání neměla, ale teď bych nikomu nedovolila odejít bez návštěvy tohohle zážitku. Edinburgh je známý pro svoje podzemní chodby, takže je určitě musíš vidět. Na prohlídce nám nejen ukázali prostory, ale i popsali, jak taková podzemní místa fungovala dříve, a celá prohlídka byla doplněna o zážitkové vyprávění o duchách. Edukativní, ale i moc zábavný zážitek. Prohlídky se navíc konají jen večer, což jim dodává tu správnou atmosféru. My šli přes Get Your Guide Tour.

Klub Why Not Edinburgh je vyhlášené studentské město, a proto stojí za to ochutnat jeho noční život. Zajdi si do pubs ve městě a nebo do klubů. Nasaj atmosféru a vychutnej si klasický studentský pitch za zvýhodněnou cenu.