Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vražda studentů v Idahu: Co všechno zatím víme?

Už před více než dvěma měsíci byli poblíž univerzity v americkém Idahu zavražděni čtyři studenti. Případ získal nebývalé mediální pozornost. Co o brutálních vraždách zatím víme?

V listopadu minulého roku zasáhla univerzitní město Moscow v americkém Idahu tragédie. V místním studentském kampusu byli přímo ve vlastních postelích nalezeni čtyři zavraždění studenti. Od té doby se městem nesl strach.

Vrah si za své oběti vybral dvacetiletého Ethana Chapina, jednadvacetiletou Madison Mogen, dvacetiletou Xanu Kernodle a jednadvacetiletou Kaylee Goncalves.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlé vyšetřování a případ si získal nebývalou pozornost médií, a to jak ve Spojených státech, tak i po světě.

Vražedný kult Slender Mana

by @eduard_birke

Téměř sedm týdnů po brutální vraždě policie zatkla podezřelého ve více než 2 500 kilometrů vzdálené východní Pensylvánii. Osmadvacetiletý Bryan Christopher Kohberger, student Washingtonské státní univerzity, byl obviněn ze čtyř vražd prvního stupně a loupežných přepadení.

Vyšetřovatel v soudním dokumentu, který byl zveřejněn ve čtvrtek 5. ledna, uvedl, že Kohbergerova DNA byla nalezena na pouzdře nože na místě činu. Brett Payne, desátník policie v Moscow, rovněž uvedl, že údaje z mobilního telefonu ukazují, že se v měsících před útokem několikrát nacházel v okolí domu obětí.

Případ atlantských vražd

by @eduard_birke

Co se vlastně stalo?

V neděli 13. listopadu přijala policie oznámení o člověku v bezvědomí. Policisté na místo okamžitě vyrazili a v domě kampusu nalezli čtyři mrtvé studenty, popisuje situaci CBS.

Madison Mogen, Kaylee Goncalves a Xana Kernodle byly spolubydlící, které v domě bydlely, zatímco čtvrtá oběť, Ethan Chapin, v domě nebydlel, ale chodil s Kernodle. V domě žili ještě dva spolubydlící, kteří však nebyli napadeni, a policie se domnívá, že vraždy prospali.

Ethan a Xana byli ještě toho večera na studentské party, Madison s Kaylee byly v baru. Všichni pak přišli během noci domů.

Podle koronera vrah zaútočil na čtveřici studentů ve spánku, někteří z nich jevili známky obrany. Vrah každému uštědřil hned několik bodných ran. Bezpečnostní kamery v blízkosti domu navíc zaznamenaly bílý osobák, který kolem domu několikrát projel. Jedna ze spolubydlících, která útok přežila, navíc policii řekla, že viděla z domu utíkat maskovaného muže.

Herec z Riverdale zavraždil svou matku, zabít chtěl i kanadského premiéra

by @yanhoechka

Vyšetřování

Do vyšetřování se zapojily desítky příslušníků policejního oddělení z Moscow, FBI a státní policie státu Idaho. Guvernér Brad Little vyčlenil na probíhající vyšetřování až 1 milion dolarů ze státních nouzových fondů, informuje Fox News.

Policejní náčelník z Moscow James Fry 20. prosince uvedl, že oddělení obdrželo v souvislosti s vraždou asi 16 500 tipů, včetně „stovek“ tipů na možného stalkera, o kterém se říkalo, že Kaylee Goncalves pronásleduje. Stalkera se ale nikdy nepodařilo ani odhalit, ani identifikovat.

Student chtěl v Pardubicích odpálit školu, pak zavraždil kolemjdoucího a otrávil se

by @yanhoechka

Kromě tipů, na které se policie obrátila, prošla více než 113 důkazů z domu a prohlédla si přibližně 4 000 fotografií a několik 3D skenů, které vyšetřovatelé pořídili na místě činu. K 20. prosinci policie uvedla, že provedla více než 250 výslechů.

Podle Vice motiv vraždy úřady zatím nezveřejnily. Není jasné, proč se Kohberger zaměřil právě na tuto rezidenci nebo na tyto studenty. Od Kohbergerova zatčení se objevily zprávy, které naznačují, že se v minulosti choval „divně“. Majitelka pivovaru v Pensylvánii, kam chodíval, uvedla, že se žen často vyptával na velmi osobní věci, včetně toho, kde bydlí, a trochu se na ně rozčiloval, pokud ho odpálkovaly. Případ tak i nadále skrývá mnoho tajemství a čeká se na další informace, které policie nejspíše už v brzké době zveřejní.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.