Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vražedný kult Slender Mana

Vzpomínáš si ještě na Slender Mana? Fiktivní nadpřirozeně vyzáblou a vysokou humanoidní postavu bez tváře, která v příbězích obvykle pronásleduje a unáší děti?

Slender Man byl populární v době, kdy na internetu frčely creepypasty (zdánlivě pravdivé strašidelné příběhy plné tajuplných událostí, paranormálních jevů, vražd a monster, které šířili uživatelé internetu za účelem vyděsit čtenáře). A dlouhou dobu se považovaly za neškodnou zábavu… až do roku 2014.

31. května 2014 objevil jeden muž při své ranní projížďce na kole ve městě Waukesha ve Wisconsinu, mladou dívku ležící v trávě. Byla pokryta vlastní krví. Jak brzy zjistil, jednalo se o dvanáctiletou Payton Leutner, která přežila pokus o vraždu. Měla se stát první obětí uctívaček fiktivní postavy jménem Slender Man.

Slender Man

Jak se Payton Leutner setkala s útočníky?

Dva roky před děsivou událostí se Payton spřítelila s dívkou jménem Morgan Geyser, která se později měla stát osudnou útočnicí. Z dívek se rychle stala nerozlučná dvojice, přátelství se však změnilo, když obě dívky nastoupily do šesté třídy a Morgan Geyser si našla novou kamarádku – Anissu Weier.

Weier se mi vůbec nelíbila," řekla novinářům Payton Leutner. Stýkala jsem se s ní vlastně jenom proto, že ji měla ráda Morgan… Jenže Weier se ke mně vždycky chovala krutě. Mám pocit, že žárlila na to, že se s Morgan kamarádíme.”

Anissa a Morgan společně trávily stále více času. Jezdily spolu do školy i ze školy, hrály si, až nakonec upozadily nebohou Payton. Anissu a Morgan také spojoval společný zájem o populární creepypastu o Slender Manovi. Jak rostlo jejich přátelství, rostl i tento zájem a brzy začal hraničit s posedlostí. 

Zleva: Payton Leutnerová (oběť), Morgan Geyserová, Anissa Weierová

Vražedný plán

V prosinci roku 2013 navrhla Morgan Anisse, aby se staly takzvanými pomocnicemi či následovnicemi Slender Mana. To však podle příběhů znamenalo, že musí zabít člověka. Jen tak si Slender Man mohl všimnout jejich oddanosti. Weier Slender Mana milovala, a tak s nápadem okamžitě souhlasila. Společně začaly plánovat smrt Morganiny nejlepší kamarádky Payton Leutner. 

Vraždu plánovaly celé měsíce. Měly v úmyslu pozvat Payton na oslavu Morganiných narozenin, kde by byly všechny tři dívky spolu samy. Pak nebohou Payton zabít a poté dojít do Slender Manova sídla, které podle nich stálo v národním parku Chequamegon-Nicolet v severním Wisconsinu. Tam by je přivítal s otevřenou náručí.

Den narozeninové oslavy

V den oslavy svých dvanáctých narozenin se Morgan vydala do domu Anissy, kde si sbalily batoh s oblečením,a vším potřebným k přežití v novém útočišti. Poté šly na oslavu, která probíhala na místním kluzišti.

Dívky byly pod neustálým dohledem, a proto se rozhodly plán přesunout na druhý den. Hned ráno se vydaly do místního parku. Trojice kamarádek zamířila k toaletám, kde Morgan chtěla Payton zneškodnit. Pro útočnice se však nenaskytla vhodná příležitost, a tak Weier navrhla, aby si šly hrát na schovávanou do místních lesů.

Anissa mi řekla, abych si lehla na zem a zakryla se klacky, listím a podobnými věcmi, abych se dobře schovala, ale ve skutečnosti to byl jen trik, jak mě dostat tam, kde mě chtěly mít.
Payton Leutner

Když Payton ležela na zemi, Weier zařvala: „Zběsile zaútoč! Morgan, zblázni se!" 

Morgan skočila na svou bývalou nejlepší přítelkyni, vytáhla nůž a začala zběsile bodat. Jedno z bodnutí sice propíchlo srdce namalované na tričku Payton, nicméně její skutečné srdce minulo jen o zlomek centimetru.

Když dívky konečně odešly, sebrala Payton dost odvahy na to, aby se z hlubokého lesa doplazila na místo, kde by ji mohl někdo najít. Zanedlouho si mladé dívky všiml Greg Steinberg při ranní projížďce na kole. Okamžitě volal sanitku.

Na místo brzy dorazila pomoc a Payton byla včas převezena do nemocnice. Zdravotní sestry celkem napočítaly devatenáct bodných ran. Během šestihodinové intenzivní operace lékaři dokázali stabilizovat kritická zranění. Dvě z ran zasáhly hlavní orgány, poškodily játra a žaludek. Jedna prorazila hrudník, zlomek centimetru od srdce.

Nakonec se Payton Leutner z fyzických a psychických šrámů zotavila. Policisté její kamarádky dostihli dříve, než se probudila z umělého spánku. Dívky se okamžitě přiznaly. Geyser se policistům svěřila, že svou milovanou kamarádku jednoduše musely zavraždit, jinak by Slender Man zabil její rodinu. Dále údajně vypověděla, že Slender Man umí číst myšlenky, dokáže se teleportovat a že ji sleduje.

Před soudním procesem, který proběhl až o tři roky později, bylo provedeno kompletní psychiatrické vyšetření obou dívek. Lékaři jim diagnostikovali schizofrenii. V důsledku nemoci byly dívky shledány za nevinné a byly odsouzeny k pobytu v psychiatrické léčebně. Jedna si vysloužila 40 let, druhá „pouhých” 25. 

Na konci soudního procesu Morgan mezi vzlyky řekla: „Chci jen, aby Payton a její rodina věděli, že je mi to moc líto... Nikdy jsem nechtěla, aby se tohle stalo."

Dodnes má Payton Leutner problém důvěřovat lidem, zejména novým přátelům. I tak je ale do jisté míry za událost, která ji navždy změnila život, vděčná. Asi bych těm dvěma nešťastnicím poděkovala. Jen díky tomu, co udělaly, mám život, jaký žiju dnes."

To, jak žije Payton Leutner v současnosti, není úplně známo, jelikož naposledy veřejně vystoupila v únoru 2020. Na základě rozhovoru lze odhadovat, že na podzim 2020 nastoupila na vysokou školu a bude se věnovat kariéře ve zdravotnictví, což je rozhodnutí, které učinila na základě své nehody.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.