Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Student chtěl v Pardubicích odpálit školu, pak zavraždil kolemjdoucího a otrávil se

Sobotní vražda ve Vysokém Mýtě a páteční umístění výbušného systému u Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích mají podle policie stejného pachatele, a to 19letého studenta.

Devatenáctiletý student do školy přímo docházel. Poté, co v sobotu ve Vysokém Mýtě na ulici napadl muže sekyrou, se otrávil a zemřel v nemocnici, dnes to řekli novinářům zástupci policie.

Motivem byla nejspíš všeobecná nespokojenost s okolím, případem se ale bude policie dál zabývat, informuje ČTK. Student dal nástražné zařízení do tlakového hrnce a umístil ho v pátek do kontejneru, který byl u školy. Tašky s podivným obsahem si všimli přímo studenti. Policie pracuje s verzí, že student si svou sobotní oběť našel náhodou.

Student měl zabít učitele mačetou, soud ho poslal do vazby. Hrozí mu 20 let za mřížemi

by @yanhoechka

Podle policistů měl student problémy s prospěchem ve škole, dále měl psychické problémy, byl introvertní typ a do kolektivu příliš nezapadal. Svědci ho v pátek viděli s taškou, ve které měl zřejmě výbušné zařízení.  Nakolik byl jeho nástražný systém účinný a nebezpečný, budou pyrotechnici ještě zkoumat.

V době sobotní vraždy v Mýtě ještě policie nevěděla, že jde o zřejmého pachatele z Pardubic. Na ulici si náhodně vybral člověka, kterého srazil na zem, kopal do něj a nejméně 14× ho zasáhl sekyrou do hlavy, uvedla policie.

„Zadržený uváděl, že se chce pomstít svému okolí, napadl náhodného člověka, kterého potkal. V batohu měl ještě kladivo. V Mýtě se objevil náhodně, neměl k němu vztah,“ sdělil vedoucí odboru obecné kriminality Milan Šimek.

Myšlenky Honzy Houšky: Přestaňme romantizovat sériové vrahy

by @yanhoechka

Student po zadržení začal zvracet, řekl, že spolykal nějaký jed, ale neřekne jaký. Skončil v nemocnici na JIP, kde v sobotu odpoledne zemřel. Podle státní zástupkyně se navíc zajímal o sériové vrahy.

„Vše je potřeba pečlivě dokumentovat, dobrat se motivace, jeho osobnostních problémů pomocí posudků znalců soudního lékařství, psychologie, psychiatrie, pyrotechnické služby. Je to poměrně běh na dlouhou trať,“ uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.