Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Top podniky v Olomouci a okolí, které si zamiluješ

Přenes se do Mexika s Frida Café nebo do Vietnamu či na Bali s podniky v Olomouci a jeho okolí. Tohle jsou místa, na která se budeš chtít vracet!

Cà Phê District

Lokalita: Uhelná 11, Olomouc 779 00

Otevřený prostor, lampiónová dekorace a vymazlené pokrmy z vietnamské kuchyně najdeš v restauraci Cà Phê District, která funguje již čtvrtým rokem, a dokonce má i svou druhou pobočku v Hradci Králové. V nabídce najdeš klasiky jako závitky, různé verze polívky Phở i Bún Chả. Každý týden tě čeká i týdenní specialita. Vegetariáni a vegani si taky přijdou na své a určitě nezapomeň vyzkoušet jejich exotické limonády. Za mě je skvělé i jejich curry či jarní závitky! A v létě si můžeš užít venkovní zahrádku.

Frida Café

Lokalita: Losertova 624, Lipník nad Bečvou

Kousek od Olomouce ve městě Lipník nad Bečvou se nachází další poklad, který nesmíš vynechat. Kobaltově modrá kavárna v domě z 15. století inspirovaná Fridou Kahlo tě přenese do domova umělkyně v Mexiku. Najdeš v ní nejen nespočet portrétů samotné Fridy, ale také rostliny na každém rohu připomínající mexickou oázu. 

Kavárna se chlubí nejen svým jedinečným interiérovým designem, ale také širokou nabídkou: od nadýchaných dezertů, přes výběrovou kávu Caffe Guglielmo, čokoládové pralinky, sušenky, makronky, až po sendviče z kváskového chleba. V létě můžeš posedět i na dvorečku s výhledem na kostelní věž a užít si domácí limonády nebo víno z jižní Moravy. 

Kam v Olomouci na zahrádky?

by @martinastrel

Balikejk

Lokalita: Ztracená ulice č. 38, Olomouc

Pokud tě láká okusit trochu exotiky, můžeš se stavit do podniku Balikejk, který tě přenese přímo do Indonésie. Jejich specialitou jsou typické sladké koláče z Bali, které jsou pojmenované podle oblíbených míst majitelky Lenky na Bali. Lenka Srncová na Bali žila osm let, kde odjela za surfováním a rozhodla se nabídnout jejich typickou kuchyni v Olomouci.

Kavárna Velká Bystřice

Lokalita: Zámecké náměstí 141, Velká Bystřice

Další útulné místo je Kavárna Velká Bystřice, která se nachází kousek od Olomouce. Zde si můžeš vychutnat nejen dortíky a kvalitní kávu, ale i snídaňové menu nebo brunch. Ze sladké snídaně doporučuji lívance a ze slané nabídky musíš vyzkoušet avokádové toasty. A když je opravdu velký hlad, pochutnáš si na English Breakfast nebo Sweet & Salty mix. Moderní kavárna s krbem a dřevěným interiérem tě určitě potěší.

4 nejlepší studijní kavárny (OLOMOUC EDITION)

by @dimitrapapadopoulu

SPOT Coffee & Bar

Lokalita: Havlíčkova 651/3, Olomouc

Pokud hledáš stylové místo, kde můžeš doplnit svou denní dávku kofeinu, mám tu jedno takové pro tebe! Nověji otevřená kavárna SPOT se pyšní svým minimalistickým vkusem, který je jako dělaný pro studijní chvilku nebo coffee date. Desigová kavárna nabízí výběrovou kávu a sladké dobroty. Večer se prostory promění v bar, kde si můžeš užít i drinky! A v minulosti dokonce pořádali i Techno-House party.

Tipy na výlety v Olomouci v létě

by @martinastrel

A pokud se zdržuješ spíš v hlavním městě, mrkni na článek s našimi tipy na podniky v Praze!

Top studentský podniky v Praze

by @eevelka