Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na výlety v Olomouci v létě

Olomouc v létě má své kouzlo. A taky je tam neustále co dělat! Mrkni se, kam všude se můžeš tohle léto ve městě tvarůžků podívat.

Projdi si centrum a užij si brunch

Na centrum Olomouce se sloupem Nejsvětější Trojice, který patří pod dědictví UNESCO, stejně nic nemá. Stačí se jen procházet po Horním a Dolním náměstí a máš o zážitek postaráno. Zakotvit to můžeš i na brunch a mimosu nebo si zajdi na nějaký fajn oběd. Tipy, kde se dobře najíst v Olomouci, jsem už sepsala v dřívějším článku, tak ho rozhodně nepřehlédni, tahle místa musíš vyzkoušet.

Kam v Olomouci na zahrádky?

@martinastrel

Svatý Kopeček u Olomouce

Pokud se chceš dostat z ruchu města, vyjeď si na klidné poutní místo, kde můžeš obdivovat barokní architekturu a výhledy na celou Olomouc. Doporučuji si zajet přímo na západ slunce a pozorovat červánky z tohohle úchvatného místa. Pokud už tam budeš, stav se i do ZOO, která je umístěna přímo na Svatém Kopečku.

Kudyznudy.cz

Vila Primavesi

Vila Primavesi je jedna z nejcennějších staveb vídeňské secese ve střední Evropě. Pokud oceníš architekturu nebo si jen chceš cvaknout pár cool fotek, this is the place. Taky si tam určitě zajdi na kafe do kavárny, která se nachází v prostorách zahrady samotné vily.

Konvikt

Mým oblíbeným místem, kde se můžeš schovat před ruchem města v samotném centru, je rozhodně Konvikt. Užij si posezení venku nebo vevnitř. Právě v Konviktu se koná nespočet uměleckých akcí. Najdeš tam filmové festivaly, ale i další kulturní a studentské akce. Když budeš mít štěstí, najdeš i otevřené dveře, které vedou do zahrady. Ta je vyloženě oázou klidu s výhledem na nádherný park. Tohle místo nesmíš vynechat.

Letňák

Letňák, pojmenovaný podle své polohy u letního kina, je prostě okouzlující. Při vstupu do zahrady na tebe dýchne pohodová nálada, až se ti nebude chtít odejít. Večer se stav na nějaký film do letního kina, kde si rozhodně užiješ letní pohodu.

4 nejlepší studijní kavárny (OLOMOUC EDITION)

@dimitrapapadopoulu

Olomoucké Poděbrady nebo Náklo

Chceš se v horku trochu zchladit? Určitě musíš zajet na Olomoucké Poděbrady. Tam na tebe čeká přírodní koupaliště s možností vypůjčit si paddleboardy nebo loďky. Lehnout si můžeš na travnaté nebo štěrkové pláže. Nezapomeň s sebou vzít nějaký dobrý snack jako Corny tyčinky, aby ti nevyhládlo. Pokud bys chtěl/a spíše písečnou pláž, která má summer vibe s dobrou hudbou a k tomu nabídku vodních sportů jako wakeboarding, zajeď si na Náklo, které je od Olomouce asi 11 km.