Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam v Olomouci na zahrádky?

Každý, kdo navštívil Olomouc, ví, že je jedinečná. A to platí i pro její podniky. Tady máš několik tipů na místa, kde se dá nejen dobře najíst a napít, ale také posedět s atmosférou jako nikde jinde.

Olomouc je známá pro svůj živý kulturní ráz a nespočet akcí. Není nic lepšího, než když se propojí umění a zábava, a na těchto místech najdeš obojí. Výborné jídlo, osvěžující nápoje, ale i pestrou paletu výstav, umělců a architektury. Prostě báječné venkovní posezení se vším všudy.

KONVIKT bistro & bar

  • Univerzitní 3

Pokud chceš přes den zažít oázu klidu v samotném centru Olomouce, našla jsem místo přímo pro tebe. V samotném jádru barokního jezuitského konviktu ze 17. století se nachází bistro a bar Konvikt. Konvikt je známý pro svou jedinečnou atmosféru a moderní gastronomii, kde se nají opravdu každý.

Menu je sestavené jak pro vegany a vegeteriány, tak pro všechny ostatní. Přes den si užij snídaně a polední menu a večer se sem stav na kulturní akce, lokální pivečko a výtečné víno

Jelikož Konvikt slouží i pro různé akce, jako jsou filmové festivaly nebo studentské večírky, je perfektním útočištěm studentů a mladých místňáků. 

Olodvorek

  • Dolní Náměstí 34

Olodvorek je tu pro všechny milovníky kulturních akcí. Pořádají se tady převážně koncerty, přednášky i vernisáže. Nachází se ve vnitrobloku kulturního domu ve spodní části náměstí. Prostory zdobí vystavené umění i Volkswagen Brouk. Sem si můžeš přijít posedět s kamarády na pivo, užít si mladé umělce a nasát skvělou atmosféru talentovaných lidí.

Tuhle letní sezónu mají akcí opravdu nespočet. Takže až budeš v Olomouci, nezapoměň si na nějakou zajít.

Café na cucky

  • Dolní náměstí 23/42

Divadelní kavárna hned v centru Dolního náměstí ti nabídne nejen úžasné výhledy na historickou Olomouc, ale také skvělé občerstvení. Od sladkého po slané, od snídaní až po obědové polévky. Výběr tak velký, že nebudeš vědět, co vyzkoušet první. Za mě jsou top osvěžující drinky nebo limonády.

Posedět si můžeš jak venku, tak vevnitř. A pokud miluješ umění, najdi si chvilku k projití Galerie XY, která se věnuje současnému konceptuálnímu umění. Galerie se nachází přímo v prostorech kavárny.

Letňák

  • Pekární 26

Letňák, pojmenovaný podle své polohy u letního kina, je prostě okouzlující. Při vstupu do zahrady na tebe dýchne pohodová nálada, až se ti nebude chtít odejít. V komunitních zahradách narazíš na gril a bary, včetně těch venkovních. Můžeš si užít grilované speciality a lokální suroviny, pivo, víno a taky něco ostřejšího.

Letňák nabízí také kulturní akce jako cvičení jógy či večerní koncerty. Když už tu budeš, zajdi si i do letního kina nebo vyzkoušej pochutiny, které jsou v nabídce.

Long Story Short Hostel & Café

  • Koželužská 945/31

Od Letňáku je to „co by kamenem dohodil“ do tohohle venkovního posezení. Long Story Short Hostel a Café rovná se: prvotřídní kuchyně, výtečná káva a drinky, které osvěží i v tom největším vedru.

Sem si skoč na brunch nebo odpolední drinky, ale nadchne tě i obědové menu a kávové speciality. Tohle je místo, které za mě při návštěvě Olomouce nesmíš vynechat. A pokud sem jedeš poprvé a nemáš, kde složit hlavu, LSS je hostel jako žádný jiný.