Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy, kde hledat bydlení v Praze

Blíží se začátek zimního semestru, a mnoho studentů tak hledá dostupné bydlení v Praze. Kde byty hledat tak, abychom se vyhnuli zbytečným poplatkům realitním kancelářím a velkému množství kaucí? Máme pro tebe několik tipů.

Bezrealitky.cz

Na tomhle webu najdeš spoustu bytů, které nabízejí samotní majitelé a nikoliv realitní kanceláře. Tím pádem se tak vyhneš alespoň nějakým poplatkům. Lze zde najít celé byty, ale i pokoje. Jedinou nevýhodou serveru je, že kdo chce na nějakou nabídku odpovědět, musí zaplatit 399 Kč.

Jak zvládat spolubydlení?

@annajermanov

Facebook skupiny

Na Facebooku je nespočet skupin, kde se dá najít fajn bydlení. Potřeba je ale reagovat velmi rychle, jelikož je o byty v Praze obrovský zájem. Nejlepší je si nastavit upozornění. Skupin je celá řada a čím více jich budeš sledovat, tím rychleji si bydlení najdeš. Zkus třeba tyhle:

FLATSHARE in PRAGUE– tato skupina je určena spíše pro cizince, ale kupodivu se tam často objevují výhodnější nabídky než u zbytku skupin.

Naši studenti pracují nejvíce z celé Evropy

@vil.a

Marketplace

Ne všichni však bydlení inzerují ve Facebook skupinách. Mnoho lidí také své byty nabízí na Marketplacu, tak si nezapomeň zapnout sledování i tam.

Ulovdomov.cz

Na ulovdomov.cz nalezneš inzeráty jak od realitek a makléřů, tak od samých pronajímatelů. Za mě osobně ale doporučuji i sledování těchto stránek, protože jsme zde s kamarády chytili bydlení v novostavbě za super peníze.

Deníček prváka – zabydlení nového bytu a první týden na vysoké #2

@luciezicklerova

Sreality/reality.idnes

Tyto portály jsou taková klasika a najdeš tu zejména bydlení, které zprostředkovávají realitky nebo makléři. Tím pádem nejspíš budeš muset platit navíc provizi realitní kanceláři. Neznamená to ale, že by byty zde nebyly za dobré ceny, ba naopak, také se to dá dobře vychytat.

Hlavní je tedy pravidelně vše sledovat a ihned psát. Fajn je také mít předem připravené peníze na případný nájem a kauci, aby ti byt někdo nezabral.