Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deníček prváka – zabydlení nového bytu a první týden na vysoké #2

Pokračování našeho deníku je zpět, ale místo maturity se budeme věnovat strastem a radostem prvního ročníku na vysoké škole. Kromě starostí se stěhováním nebo zápisem předmětů ti poradíme, jak se vypořádat s ranní kocovinou a jak celkově zvládnout první rok.

V minulém díle sis mohl/a přečíst o našem stěhování do Prahy za vysokou školou.

Deníček prváka – Stěhování do Prahy #1

@luciezicklerova

Dnes se přesuneme do fáze, kdy už máme ubytování, odstěhované věci a je načase se v novém prostředí zabydlet a začít chodit do školy. Kde seženeš nábytek za dobrou cenu a jak nám šlo seznamování s novými lidmi? To a mnohem víc se dozvíš níže!

Zabydlování se:

Áďa:

Já jsem si do nového bytu vezla z domova pouze lampičku, oblečení, knížky a podobné „drobnosti“. Potřebovala jsem novou postel, skříň a psací stůl. Pokud chceš ušetřit, mám pro tebe tip – ✨Facebook marketplace✨. Já to miluju, najdeš tam absolutně všechno! Pokud se teď trošku děsíš, že nechceš nic z druhé ruky, tak se vůbec neboj, tady seženeš věci, na kterých bys to ani nepoznal/a. Já tam koupila postel i psací stůl! Oba kousky jsou aktuálně v obchodech, vypadají jako nové a platila jsem za ně polovinu ceny! Navíc, pokud máš rád/a Vinted nebo sekáče, bude tě tohle hledání i bavit.😂

Se skříní mě zachránila originálně Ikea. Tu ti asi doporučovat ani nemusím. Různé doplňky jsem kupovala v Jysku, kde mají taky skvělý výběr!

Se zabydlením ale ještě nejsem úplně spokojená, potřebovala bych svůj pokoj víc zútulnit. Takže jestli máš nějaké tipy, sem s nimi!

Jak přežít první rok na vysoké?

@martinastrel

Lucka:

Moje zabydlování a hledání nábytku bylo podobné jako u Adélky, kromě skříně, kterou jsem už v pokoji měla. Z domova jsem si vzala skoro všechno oblečení, noční stolek a křeslo. Většinu nábytku mám z Ikey, ve které jsem byla během jednoho měsíce snad desetkrát. Kromě Ikey jsem hledala také v místních bazarech, ze kterých mám krásné vintage lampy a plánuji tam koupit i gauč do obýváku. Jelikož miluju nakupování v sekáčích, tohle jsem si opravdu užívala.

Nejtěžší pro mě bylo zabydlení a rozestavění nábytku, naprosto jsem se nemohla rozhodnout, kam co dát. Jedna z největších strastí bylo nacpat mých 13 rostlin do tak malého prostoru, naštěstí mám hodné spolubydlící a nechaly mě dát nějaké do kuchyně. Momentálně mám už skoro vše, jen sháním cool plakáty, printy a obrazy, které bych si mohla do pokoje dát, jestli o něčem víš, hit me up.

Must-have podzimní trendy: Jak si to doma zútulnit?

@annajermanov

První týden na VŠ:

Áďa:

První týden na mojí vysoké byl nááááročný. Nejdříve je třeba říct, že jsem šla na školu, která nebyla moje první možnost, což vneslo do mých začátků samo o sobě trochu negativní přístup. Myšlenky, že nejsem studijní typ, střídaly myšlenky, že jsem oproti ostatním hloupá. Párkrát jsem si poplakala, a i seznamování bylo (a stále je) těžký. Jediná moje spása je moje bestie z gymplu, co šla se mnou. Tím ti chci poradit – jeď na adapťák!🤣 Já ten termín neměla čas a je opravdu těžké se dostávat do už rozjeté party.

Aktuálně už je všechno pozitivnější, pořád je to náročné, ale našla jsem si tu předměty, co mě baví, a dokonce už i nějaké fajn lidi a taky jsem už dlouho nebrečela.🤣 Také jsem byla na seznamovací party, a i když jsou moji spolužáci možná chytřejší, v kalení jsem lepší já!🤣 Pokud jsi ve stejné situaci, neboj, jsme v tom spolu a bude to lepší, aspoň doufám. Klidně mi můžeš napsat na IG a pokecáme si o tom!

Lucka:

Jsem člověk, co si moc neumí najít kamarády, jelikož mám neustálý rbf a na lidi občas působím dost nepříjemně. Naštěstí jsem jela na seznamovák, kde jsem si bohudík sedla s holčinama podobného rázu. Od prvního dne na škole už jsem někoho znala a za to jsem byla opravdu vděčná. Každou středu máme školní akce, na které se snažím i přes svou social axiety chodit a vždy poznat aspoň jednoho nového člověka.

Jak se líbí na vysoké tobě, a pokud tě tohle teprve čeká, už víš, kam se budeš hlásit? Dej nám vědět!

+

Lucie Zicklerová a Adéla Kutilová

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.