Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Profimedia

SPOTLIGHT: Trump při budování svého realitního impéria podváděl, rozhodl soud

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: čtvrtek, 28. září

Name day: Václav, Václava

History: 28. září 935 byl ve Staré Boleslavi zavražděn kníže Václav svým bratrem Boleslavem I. a jeho společníky.

Situace na Ukrajině

  • Bývalí wagnerovci už zase bojují na východě Ukrajiny, uvedly s odvoláním na ukrajinské představitele server Ukrajinska pravda a stanice CNN.

Trump při budování svého realitního impéria podváděl, rozhodl soud

Bývalý americký prezident Donald Trump se při budování svého realitního impéria léta dopouštěl podvodu, rozhodl soud v New Yorku. Informovala o tom agentura AP, podle níž soudce vynesl verdikt v občanskoprávní žalobě, kterou podala newyorská generální prokurátorka Letitia James. Trump a jeho společnost podle soudu podváděli mimo jiné banky či pojišťovny tím, že masivně nadhodnocovali svůj majetek a zveličovali jeho čistou hodnotu v dokumentech používaných při uzavírání obchodů a zajišťování financování.

Donald Trump zatím zatčen nebyl, ukázal ale, že je opět přiraven porušovat zákon

by @eevelka

Směr-SD je v čele většiny průzkumů před volbami na Slovensku

Sociální demokraté (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica skončili na prvním místě ve čtyřech z šesti průzkumů a volebních modelů zveřejněných krátce před sobotními parlamentními volbami na Slovensku. Druhé proevropské a liberální Progresivní Slovensko (PS) v nich mělo ale jen malou ztrátu a ve dvou průzkumech nyní neparlamentní hnutí naopak Směr-SD těsně předstihlo.

Vyplývá to z výsledků průzkumů, které zadala různá slovenská média a jejichž výsledky byly postupně zveřejněny v úterý a během středy. Od čtvrtka, kdy v zemi začne moratorium na volební kampaň, nebude zveřejňování výsledků podobných sondáží už ze zákona možné.

Slovensko čekají na konci září předčasné volby, favoritem je proruský fašista Robert Fico

by @eevelka

Sociální síť X deaktivovala funkci umožňující hlásit dezinformace o volbách

Sociální síť X deaktivovala funkci, která uživatelům umožňovala hlásit dezinformace o volbách. Informovala o tom v otevřeném dopisu výzkumná organizace Reset.Tech Australia. Její zjištění vyvolalo obavy z šíření dezinformací před důležitými volbami ve Spojených státech a Austrálii.

Funkci, kterou sociální síť zavedla v roce 2022, a která umožňovala hlásit zavádějící či lživé informace o politickém dění, platforma minulý týden odstranila z nabídky ve všech oblastech kromě Evropské unie, uvedla organizace. Uživatelé sítě X mohou stále hlásit příspěvky, které považují za propagaci násilí nebo nenávistný projev. Sociální síť se k věci zatím nevyjádřila.

Jak se změnil Twitter s převzetím Elona Muska? Rapidně vzrostla hate speech

by @yanhoechka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day