Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak se změnil Twitter s převzetím Elona Muska? Rapidně vzrostla hate speech

Elon Musk před pár dny oznámil, že po několika měsících je Twitter už konečně jeho. Co to znamená pro budoucnost sítě, zatím není jasné, ale už teď můžeme říct, že na ní došlo k obřímu nárůstu nenávistných projevů.

Nová studie odhalila nárůst nenávistných projevů na Twitteru od doby, kdy tuto platformu minulý týden převzal Elon Musk, píše USA Today.

Studie, za kterou stojí Montclairská státní univerzita, sledovala, jak často byly bezprostředně po Muskově převzetí sítě používány homofobní, antisemitské a rasově nenávistné výrazy v tweetech.

Během 12 hodin po dokončení převzetí Twitteru Elonem Muskem se objevilo přibližně 398 nenávistných tweetů za hodinu, což je téměř čtyřnásobek oproti 84 tweetům za hodinu v týdnu předtím. Počet nenávistných tweetů se v tomto období prudce zvýšil na 4 778 v porovnání s předchozím průměrem 1 000.

Elon Musk koupil Twitter. Co se teď může stát?

by @yanhoechka

Jiný výzkum zase zjistil, že den po Muskově převzetí se na Twitteru zvýšilo používání N-word o více než 500 %.

Musk už před nákupem Twitteru několikrát prohlásil, že jeho cílem je uvolnit komunitní pravidla, která na sociální sítí panují. „Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitální náměstí, kde se diskutuje o věcech důležitých pro budoucnost lidstva,“ prohlásil miliardář.

Elon Musk pobouřil Twitter slovy o válce na Ukrajině, překvapivě reagoval i Zelenský

by @yanhoechka

Musk po převzetí Twitteru mimo jiné okamžitě propustil výkonného ředitele Paraga Agrawala. Podle Reuters byli Agrawal a dosavadní finanční šéf Twitteru Ned Segal v době uzavření dohody v ústředí společnosti v San Francisku, ze kterého byli následně vyvedeni ven. Padáka dostal také hlavní právník firmy Sean Edgett a ředitelka pro moderování obsahu Vijaya Gadde.

To, co bude s Twitterem v následujících měsících, zatím není jasné, už teď ale můžeme říct, že převzetí sociální sítě Muskem oslavují rasističtí a extremističtí uživatelé platformy.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.