Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Sněmovna by mohla už ve středu hlasovat o uzákonění manželství pro všechny

Příčina smrti Alexeje Navalného, příjmy a výdaje České republiky od vstupu do EU a hlasování Poslanecké sněmovny o manželství pro všechny. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: pondělí, 26. února

Name day: Dorota

History:  26. února 1993 si teroristický útok na Světové obchodní centrum v New Yorku vyžádal šest životů a více než tisíc zraněných. Akci financovala teroristická skupina Al-Káida.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • V Pásmu Gazy celý víkend pokračovaly střety mezi izraelskými vojáky a ozbrojenci z palestinského radikálního hnutí Hamás, uvedla agentura Reuters s odkazem na prohlášení obou stran. 

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinská protivzdušná obrana během noci na neděli sestřelila 16 z 18 dronů vypuštěných Ruskem, oznámilo ukrajinské letectvo. Ruské Ministerstvo obrany naopak hlásí zničení šesti dronů nad Černým mořem a nad pohraniční Belgorodskou oblastí.

Navalnyj asi zemřel přirozenou smrtí, uvedl šéf ukrajinské rozvědky

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov prohlásil, že ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj zemřel ve vězení za polárním kruhem přirozenou smrtí. Navalného rodina a spolupracovníci přičítají vinu za smrt sedmačtyřicetiletého opozičníka ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Stavěl se proti Putinovu režimu a zemřel v sibiřské kolonii. Timeline života ruského opozičníka Alexeje Navalného

by @eevelka

Česko od vstupu do EU získalo z unie dva biliony korun, zaplatilo přitom téměř 877 miliard korun

Česko od svého vstupu do Evropské unie v květnu 2004 do konce loňského roku získalo z evropských zdrojů dva biliony korun. Za stejné období do rozpočtu EU zaplatilo 876,6 miliardy korun. Největší část příjmů, tedy 44 procent, tvořily peníze ze strukturálních fondů určené na podporu hospodářsky slabších regionů. Do zemědělství mířila čtvrtina evropských peněz vyplacených za dvacetileté členství, pětinu pak Česko čerpalo z fondu soudržnosti, který podporuje hospodářsky slabší státy EU. V posledních třech letech je významným zdrojem příjmů i Evropský plán na podporu oživení NextGeneration EU (NGEU). Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytlo Ministerstvo financí.

Evropská unie loni podpořila 171 green projektů, zajistila větší nezávislost médií a regulovala AI

by @eevelka

Sněmovna by mohla už ve středu hlasovat o uzákonění manželství i pro páry stejného pohlaví

Sněmovnu čeká pravděpodobně už ve středu hlasování o poslanecké novele o uzákonění možnosti uzavírání manželství i pro páry stejného pohlaví. Žádná jiná předloha v závěrečném schvalování v současnosti v dolní komoře není. Na řádné schůzi, která začne v úterý odpoledne, by se tak poslanci a poslankyně měli věnovat návrhům zákonů v úvodním kole a zejména ve druhém čtení. Budou také volit člena Rady Českého rozhlasu. Ve středu se zákonodárci sejdou i k mimořádnému jednání svolanému z podnětu opozičního hnutí ANO k migračnímu paktu Evropské unie.

SPOTLIGHT: Manželství pro všechny nám život neovlivní, myslí si drtivá většina Čechů a Češek

by @eevelka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day