Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Se členstvím v EU je spokojená bezmála polovina českého obyvatelstva

Kritika Velké Británie vůči Slovensku, spokojenost českého obyvatelstva s členstvím v EU a nedělní teplotní rekordy. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: pondělí, 4. března

Name day: Stela

History:  4. března 1789 se v New Yorku rozdělil Kongres Spojených států amerických na dvě komory a byla mu přednesena Listina práv.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • V nemocnici na severu Gazy zemřelo v důsledku podvýživy a dehydratace nejméně 15 dětí, uvedlo podle Reuters Ministerstvo zdravotnictví v Pásmu Gazy. To je spravované teroristickým hnutím Hamás.

Situace na Ukrajině

  • Ruská protivzdušná obrana nad Krymem v noci na neděli zničila 38 ukrajinských bezpilotních letounů, uvedla s odvoláním na ruské ministerstvo obrany agentura TASS. Agentura Reuters zase informovala o zprávách o několika silných explozích v oblasti města Feodosija na Krymu a také dočasném uzavření dopravy na Krymském mostě.

Fico se ohradil vůči kritice britského velvyslance kvůli politice jeho vlády

Britský velvyslanec na Slovensku Nigel Baker ostře kritizoval postoj Bratislavy k ruské válce proti Ukrajině. Nepřímo se ohradil především proti vyjádřením premiéra Roberta Fica. Uvedl, že ho překvapily výroky o tom, že Západ nepodporuje mír na Ukrajině. Fico v reakci na to na svém profilu na Facebooku napsal, že ho šokuje, jak se o politice slovenské vlády britský velvyslanec vyjadřuje.

SPOTLIGHT: Fico chce ukrajinskému premiérovi říct, že Ukrajina nepatří do NATO

by @eevelka

Se členstvím v EU je podle průzkumu spokojená bezmála polovina českého obyvatelstva

Se členstvím v Evropské unii je spokojená bezmála polovina Čechů a Češek, více než třetina jich vyjadřuje spokojenost s dosavadním fungováním unie. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Ipsos pro ČTK provedeného v souvislosti s červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Nejčastějšími důvody pro nespokojenost s fungováním EU jsou pro české obyvatelstvo omezení suverenity členských států, unijní migrační politika či přílišná regulace. Z výhod unie naopak nejvíc vyzdvihuje bezpečnost a mír v unii, ochranu demokratických hodnot a podporu a rozvoj regionů.

Evropská unie představila pravidla, která mají potírat násilí na ženách. V Česku mohou nahradit Istanbulskou úmluvu

by @eevelka

Na pětině stanic v Česku padly teplotní rekordy

Zhruba na pětině stanic, které fungují alespoň 30 let, v neděli padly teplotní rekordy. Většinou šlo o stanice na Moravě a ve Slezsku. Nejtepleji bylo v Dyjákovicích na Znojemsku, kde bylo 17,8 stupně Celsia. Tam ale rekord překonán nebyl. ČTK to řekla Blanka Gvoždíková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

OSN vydala kvůli změně klimatu průvodce pro přežití lidstva

by @eevelka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day