Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: S politickou situací v Česku je spokojeno 16 % lidí, nejméně od začátku roku 2021

Netanjahův telefonát Putinovi, (ne)spokojenost s českou politickou situací a bronz českých florbalistek. To je souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo.

Date: pondělí, 11. prosince

Name day: Dana, Danuše

History: 11. prosince 1994 vypukla první válka v Čečensku.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Izraelská armáda postupuje dál na jih Pásma Gazy, kam ve snaze uprchnout před nejtvrdšími boji utekly statisíce Palestinců. U Chán Júnisu se Izraelci střetávají s bojovníky radikálního hnutí Hamás i ozbrojené skupiny Palestinský islámský džihád, informuje s odkazem na zdroje v obou organizacích reportér agentury AFP. Organizace pomáhající v Pásmu Gazy varují, že humanitární situace je podle jejich hodnocení apokalyptická.

Situace na Ukrajině

  • Ruské jednotky jsou na frontě nejaktivnější v oblasti východoukrajinských měst Avdijivka a Marjinka, uvedl podle listu Ukrajinska pravda generální štáb ukrajinské armády. Rusové za posledních 24 hodin podle něj na ukrajinské území v celkem 28 případech zaútočili raketami, skoro v 60 případech použili raketomety a provedli 27 leteckých úderů. 

Netanjahu vytkl Putinovi, že Rusko podpořilo rezoluci OSN o příměří v Pásmu Gazy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu včera po telefonu vytkl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že Rusko podpořilo rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající k okamžitému pozastavení bojů v Pásmu Gazy. Tel Aviv má rezoluci za protiizraelskou. Netanjahu v telefonátu kritizoval i vztahy Ruska s Íránem, uvedl podle deníku The Times of Israel (ToI) úřad izraelského premiéra. Kreml k telefonátu uvedl, že je Rusko připraveno pomoci zmírnit utrpení civilistů, napsala agentura Interfax.

Izraelský premiér Netanjahu měl chránit Židy. Selhal a teď čelí za zvuku sirén svému politickému konci

@eevelka

S politickou situací v Česku je spokojeno 16 % lidí, nejméně od začátku roku 2021

V listopadu bylo s politickou situací v Česku spokojeno 16 % lidí, to je nejméně od začátku roku 2021 za doby epidemie koronaviru. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi. Jako špatnou nyní hodnotí politickou situaci 80 % dotázaných.

Jak je na tom české školství: Čtvrtina dětí čelí šikaně, pětina není spokojena se svým životem

@eevelka

České florbalistky slaví na MS bronz, Švýcarsko porazily 5:4

České florbalistky porazily v duelu o třetí místo na mistrovství světa v Singapuru Švýcarsko 5:4 a získaly druhou medaili v historii po bronzu z roku 2011. Přerušily sérii pěti čtvrtých míst. Švýcarky skončily bez medaile poprvé po 12 letech. Tehdy prohrály na domácím šampionátu v St. Gallenu s českým týmem zápas o bronz a v Singapuru nerozšířily sbírku jedné zlaté, čtyř stříbrných a pěti bronzových medailí.

MS ve florbale: S týmem jsme vyrazili za velvyslankyní, čeká nás boj o medaili

@venigerviktor

Zdroj: ČTK

Tweet of the day