Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

MS ve florbale: S týmem jsme vyrazili za velvyslankyní, čeká nás boj o medaili

České reprezentantky na Mistrovství světa ve florbale žen 2023 bojují o medaili. Stihly navštívit i české velvyslanectví v Singapuru.

Holky z českého florbalového týmu postoupily ze skupiny, vyhrály čtvrtfinále, stihly si udělat výlet na velvyslanectví v Singapuru a dnes je čeká boj o medaili.

So far so good

Tak by se asi turnaj dal shrnout. Holky jsou daleko od domova, ale daří se jim, jako kdyby hrály u nás. Po výhře nad Polskem a Slovenskem na ně čekalo ve skupině ještě Švédsko, které je notoricky těžký soupeř. Sice se jim tak nepodařilo Švédky porazit, přesto se ale dostaly do čtvrtfinále, kde s jasným přehledem porazily Dánsko 13:1.

Pak následovalo semifinále s Finskem, které se řadí k jednomu z nejlepších týmů na šampionátu, proto to holky vůbec neměly jednoduché. Jak říkala Martina Řepková po čtvrfinálebude to velmi taktický zápas, budou rozhodovat opravdu detaily“. A bohužel měla pravdu, holky si nedokázaly i přes slibnou první třetinu poradit se silnými Finkami a zápas nakonec skončil 8:2 pro Finsko, a poslal nás tak do souboje o 3. místo, což ale znamená, že medaile je pořád ve hře! Dnes se o ni Češky utkají se Švýcarkami. Zápas můžeš sledovat od 9:00 na ČT2.

Návštěva velvyslanectví

Reprezentantky dostaly i pozvání na České velvyslanectví v Singapuru, kde na ně čekala velvyslankyně Michaela Froňková, která holkám vyprávěla o vlastních začátcích a práci velvyslankyně. Od týmu dostala podepsaný dres jako dar a zároveň oznámila, že počítá s nedělní návštěvou stadionu, což holky moc potěšilo.

Při návštěvě byl i prostor na dotazy. Velvyslankyně odpovídala i na to, jakou školu musí člověk vystudovat, aby mohl tuhle pozici zastávat a odpověď je možná trochu překvapivá. Podle Froňkové na tom totiž nezáleží. Musí vás to bavit a musíte vědět, proč to děláte, uvedla velvyslankyně. Zároveň dodala, že ve všem, co člověk dělá, je důležitá hlavně autenticita.

Nakonec týmu popřála hodně štěstí na turnaji a na rozloučenou se se všemi vyfotila.

Jak to dnes celé dopadne, toť otázka, ale věříme, že my vám ty medaile přivezeme!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.