Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Podle výzkumu zažily téměř tři pětiny žen v Česku sexuální násilí, jedna pětina znásilnění

Snaha Evropské komise zjednodušit předpisy pro zemědělce, nový průzkum o sexuálním násilí v Česku a Franz Kafka jako téma festivalu Svět knihy. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: pátek, 23. února

Name day: Svatopluk

History:  23. února 2016 odsoudil jihoafrický soud českého občana Radovana Krejčíře k 35letému trestu odnětí svobody za únos, pokus o vraždu a  drogové delikty.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Izraelská armáda v noci na čtvrtek opět ostřelovala město Rafáh na jihu Pásma Gazy, nejméně tři lidé při tom zemřeli, informoval server The Times of Israel (ToI) s odvoláním na palestinské zdroje. V oblasti Ráfahu je nyní víc než milion lidí, kteří tam od loňského října utekli před boji v jiných částech Pásma Gazy.

Situace na Ukrajině

  • Ruské ministerstvo obrany hlásí dobytí obce Poběda nedaleko Marjinky v ukrajinské Doněcké oblasti. Kyjev se k tomuto tvrzení Moskvy zatím nevyjádřil. Ukrajinský generální štáb předtím ve své operační svodce uvedl, že ukrajinští vojáci v tomto místě útoky ruských invazních sil odrážejí. Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze v podmínkách války nezávisle ověřit.

Evropská komise chce v reakci na protesty zjednodušit předpisy pro zemědělce

Evropská komise ve čtvrtek představila návrhy na zjednodušení administrativní zátěže pro zemědělce a další opatření, která mají zmírnit tlak, jemuž zemědělci čelí. Chtěla by mimo jiné zjednodušit některé podmínky, které musí farmáři v Evropské unii splňovat pro získání dotací, či snížit počet kontrol v zemědělských podnicích až o 50 procent. V pondělí se návrhy budou zabývat ministři zemědělství 27 členských států EU, kteří se sejdou v Bruselu.

Evropská unie představila pravidla, která mají potírat násilí na ženách. V Česku mohou nahradit Istanbulskou úmluvu

by @eevelka

Výzkum: Téměř tři pětiny žen v Česku zažily sexuální násilí, jedna pětina znásilnění

Téměř tři pětiny žen v Česku se v životě staly terčem nějaké formy sexuálního násilí. Znásilnění podle navrhované právní definice, o které teď jedná Sněmovna, pak zažila pětina žen. Tři čtvrtiny obětí se potýkaly či dosud potýkají s následky. Na policii se obrátilo šest procent znásilněných. Roční náklady ze zdravotního pojištění na léčbu obětí činí zhruba 2,3 miliardy korun.

Ukázal to výzkum o výskytu a dopadech sexuálního násilí, jehož výsledky představila společnost proFem. Agentuře MindBridge Consulting loni od května do června odpovídalo 5042 žen od 18 do 65 let. Zjištění jsou reprezentativní.

Ne znamená ne! Vláda schválila redefinici znásilnění

by @adamsmetak_

Do festivalu Svět knihy Praha se promítne 100. výročí smrti Franze Kafky

Do programu 29. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se promítne 100. výročí smrti Franze Kafky. Festival konaný od 23. do 26. května na pražském Výstavišti nebude v letošním ročníku mít jako čestného hosta jednu konkrétní zemi, ale bude jím projekt Das Buch - německojazyčná literatura. Vedle prezentace literatury Německa, Rakouska a Švýcarska bude pokračovat program podporující dětské čtenářství. Sekce Literatura jako hlas svobody poskytne prostor těm, kteří svobodně mluvit nemohou. ČTK o tom za pořadatele informovala Pavla Umlaufová.

Knihy s postavami, které jsou v životě trochu ztracené

by @martinastrel

Zdroj: ČTK

Tweet of the day