Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Knihy s postavami, které jsou v životě trochu ztracené

Nevíš přesně, kam míříš? Život se vyvíjí jinak, než bys chtěl/a? Ty nejlepší knihy validují naše pocity a zároveň nás učí, jak se v nich orientovat. Tady máš čtyři díla, která si můžeš přečíst, když život nejde úplně podle tvých plánů.

Možná je ti právě 19 a míříš na vysokou školu. Nebo je ti 24 a nastupuješ do své první opravdové práce. Vždy sis myslel/a, že přesně víš, jak bude tvůj život vypadat, ale teď přicházíš na to, že to tak není a jsi ze svého života zmatenější než kdy dřív. Postavy v těchto knihách prožívají úplně stejné věci. Nejsou tam, kde si myslely, že budou, ať už osobně, romanticky, profesně nebo nějakou kombinací těchto tří možností. A když uvidíš, jak se dostanou na druhou stranu, připomene ti to, že ať už se teď potýkáš s čímkoli, nebude to trvat věčně.

Book Lovers – Emily Henry

Nora Stephens je úspěšná literární agentka, která je známá tím, že svým klientům vždy zajistí ty nejlepší nabídky. Žije ve městě, které miluje, a kdykoli se jí zachce, může navštívit svou sestru a neteře. Bohužel v lásce se jí vůbec nedaří. Charlie je redaktor s darem vytvářet bestsellery. A je Nořiným pracovním nepřítelem. Sestra požádá Noru, aby jela na měsíc na dovolenou do Sunshine Falls v Severní Karolíně. Prostředí jako z románu, ale místo toho, aby Nora navázala vlastní románek s majitelem místního hotelu, neustále naráží na Charlieho Lastru, zádumčivého redaktora z města. Jak se jejich vztah vyvine dál?

Book Lovers je krásný příběh o balancování mezi pracovní vášní a osobním životem, o objevování místa ve vlastní rodině a hledání romantiky prostřednictvím vtipného škádlení, kterým je Emily Henry pověstná. Tato kniha tě rozesměje i rozpláče. Zlomí ti srdce a zase ho poskládá dohromady.

In a New York Minute – Kate Spencer

Z první věty knihy In a New York Minute od Kate Spencer se dozvídáme, že Franny Doyle se nedaří. Právě dostala výpověď z práce. A pak, jako by už nemohlo být hůř, dveře metra roztrhnou její oblíbené hedvábné šaty, a když vlak přijede do další stanice, její oblečení je vystaveno na odiv všem, kdo čekají na nástup.

Naštěstí jí přijde na pomoc krásný cizinec, který jí věnuje své sako od Gucciho. Bohužel byla Frannyina interakce s tímto mužem natočená a celý Manhattan teď Franny a Hayesovi říká #SubwayQTs. Naštěstí se v osmimilionovém městě už nikdy nemusí potkat. Jenže Franny a Hayes na sebe stále narážejí a s překvapením zjišťují, že se jim společnost toho druhého pokaždé líbí víc a víc.

zdroj: https://ashareads.com

V knize sledujeme Franny, která začíná podnikat v oblasti interiérového designu, navazuje vztah s Hayesem a vyvažuje čas strávený se svými dvěma nejlepšími přáteli a rodinou. Franny se vyrovnává s jednou změnou za druhou, bude se muset naučit důvěřovat sama sobě, aby si vybudovala život, po kterém vždycky toužila.

Must Love Books – Shauna Robinson

Jediné, co Nora Hughes kdy chtěla dělat, byla práce s knihami. A když získala pozici asistentky redakce v nakladatelství Parsons Press, podařilo se jí to. Ale o pět let později je přepracovaná a hůř placená než na začátku.

Má pocit, že nemá jinou možnost, a tak přijme místo externí redaktorky v konkurenčním nakladatelství a zároveň pokračuje v práci pro Parsons. Ví, že podstupuje obrovské riziko, ale pokud se jí podaří přimět jednoho z nakladatelů, aby jí nabídl vyšší pozici, bude opět schopna vyjít s jednou prací.

Věci jsou už tak dost komplikované, ale ještě komplikovanější se stanou, když se do hry vloží Andrew Santos, autor bestsellerů Parsons, kterého si společnost nemůže dovolit ztratit.

Must Love Books je srdcervoucí upřímné čtení, které se zabývá duševním zdravím, finančními problémy a mýty o vysněné práci. Každý, kdo v současné době bojuje se svou kariérou, se v Noře uvidí.

Just Haven't Met You Yet – Sophie Cousens

Laura Le Quesne, která vyrůstala s příběhem epické lásky svých rodičů, zoufale touží po vlastní lásce, která by jí změnila život. Problém? Ještě ji nepotkala. Když si však po příjezdu na služební cestu na Normanské ostrovy vyzvedne špatný kufr, jeho obsah ji přesvědčí, že našla svého muže.

Když se však ukáže, že onoho záhadného muže je těžké najít, a Laura zjistí pravdu o příběhu, kterému vždy věřila, je nucena si znovu představit lásku – a život, po kterém si myslela, že touží.

Just Haven't Met You Yet je vtipný a okouzlující, ale zároveň vážný román. Moc se mi líbilo cestovat s Laurou, když zjišťovala, co potřebuje od své rodiny, milostných partnerů i od své práce.