Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Čína varovala evropské země před kontakty s tchajwanskými činiteli

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 10. června

Name day: Gita

History: 10. června 1942 vyhladili němečtí nacisté vesnici Lidice.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinská tajná služba SBU tvrdí, že získala odposlech telefonátu dvou Rusů, kteří připisují vinu za zničení Kachovské přehrady na jihu Ukrajiny ruským silám. Ve zveřejněném záznamu muži hovoří také o tom, že Rusové původně neplánovali destrukci tak obrovského rozsahu. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

Trump oznámil, že byl obviněn v souvislosti s nakládáním s tajnými dokumenty

Bývalý americký prezident Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že byl obviněn ze špatného nakládání s tajnými dokumenty ve svém floridském sídle, píše agentura AP. Americké ministerstvo spravedlnosti podle ní informaci bezprostředně nepotvrdilo. Agentura Reuters s odvoláním na zpravodajku ABC News píše, že Trump čelí nejméně sedmi obviněním, včetně spiknutí, cíleného zatajování a nepravdivých prohlášení.

Trump se u soudu prohlásil za nevinného, obžalován je ze 34 trestných činů

by @eevelka

Čína varovala evropské země před kontakty s tchajwanskými činiteli

Čína varovala evropské země před oficiálními styky s tchajwanskými činiteli a před podporou „sil prosazujících nezávislost Tchaj-wanu“. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínskou diplomacii. Tchajwanský ministr zahraničí Joseph Wu by měl podle Reuters navštívit příští týden Evropu a v Praze promluvit na bezpečnostní konferenci, kterou zahájí prezident České republiky Petr Pavel.

Tchaj-wan explained: Proč je ostrovní stát předmětem mezinárodního napětí?

by @eevelka

Spravedlnost chce rozšířit možnost ukládat peněžité tresty za sexuální činy

Ministerstvo spravedlnosti počítá s tím, že za znásilnění i další sexuální trestné činy budou soudy moci v širší míře ukládat peněžité tresty. A to i u závažnějších případů, například za znásilnění dítěte. Vyplývá to z navrhovaných paragrafových znění obou variant nové definice znásilnění, které úřad zveřejnil na svém webu. Mluvčí ministerstva Vladimír Řepka na dotaz ČTK zdůraznil, že samostatný peněžitý trest lze uložit jen v případech, kdy vzhledem k povaze činu a osobě pachatele není jiného trestu zapotřebí.

Co dělat, když se staneš obětí sexuálního násilí

by @_00_3_12

Zdroj: ČTK

Tweet of the day