Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Škodí každodenní čištění obličeje pleti?

Odborníci a skincare lovers se dohadují, jestli je pro pokožku zdravé čištění ráno i večer, nebo jestli častý cleansing pleti spíš přihoršuje. Jaká je správná odpověď?

Jeden tým tvrdí, že bychom si pleť měli čistit dvakrát denně, a to ráno a večer. Druhý zase, že nadměrné čištění pokožce škodí a měli bychom ji čistit pouze jednou denně – ideálně večer. Kde je pravda?

Čištění dvakrát denně – ráno i večer

Zastánci této praktiky věří, že i přes noc se na pleť můžou nachytat nečistoty a je důležité je umýt, než člověk začne provádět svou ranní rutinu, aby nenanášel produkty na nevyčištěný obličej.

Já jsem se na názor zeptala Petry Fraňkové, studentky medicíny, která se ubírá směrem dermatologie a na svém Instagramu sdílí spoustu rad a tipů.

Já jsem spíše zastáncem mýt si pleť ráno i večer. Ve zkratce řečeno, pokud i ráno používám – a jakože používám – séra a krémy, tak to vždy nanáším na čistý obličej a vlastně přes noc ti může něco na pleti přeci jen zůstat. Určitě ale zase nadměrné čištění může být škodlivé a můžeš si tím obličej podráždit.

Samozřejmě na tuto problematiku může mít více lidí odlišný názor. Každý jsme individuální, doporučovat vám může každý něco trochu jiného, ale nejdůležitější je, abyste si vy sami našli to, co vám nejvíce vyhovuje, podle aktuálního stavu pleti.
vyjádření Petry Fraňkové

Vše, co musíš vědět o double-cleansing metodě

@martinastrel

Čištění jednou denně – večer

Naopak druhá strana se na problematiku dívá jinak. Věří, že obličej je třeba důkladně vyčistit večer. A to ideálně dvoufázově – nejdříve z ní dostat make-up a nečistoty a poté znovu vyčistit důkladně i póry, aby pleť opravdu zůstala čistá. Ideálně použít dva různé produkty – nejdříve například odličovací mléko a poté cleanser v podobě gelu. Ráno doporučují pleť už pouze opláchnout vodou.

Nadměrné čistění pleti totiž může narušit kožní bariéru, způsobovat podráždění pleti a tím pádem i break outs, jelikož z pleti neustále smýváme přirozené oleje, které naše pleť potřebuje.

Jak na akné: Tipy, které fungují

@martinastrel

Řešení?

Se závěrem tě asi moc nepotěším, neexistuje totiž jedna správná odpověď. Každé pleti zkrátka funguje něco jiného. Zkusila bych tedy na tvém místě vyzkoušet obě varianty a uvidíš, co je to pravé pro tebe.