Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vše, co musíš vědět o double-cleansing metodě

Jestli ještě neznáš metodu dvojího odlíčení a zatím ji nepraktikuješ, bude se ti hodit pár tipů pro začátek.

Metoda dvojího čištění

Metoda vznikla v Koreji jako většina skincare trendů a ihned se stala úspěšnou. Stále ji praktikuje víc a víc lidí a tady máš pár důvodů proč. Tato metoda je velmi šetrná a důsledná. Zajišťuje správné čištění pleti, a tím ji zbavuje veškerých nečistot, takže ti tvoje pleť začne doslova děkovat. Skrze správný cleansing budeš taképředcházet tvorbě akné, černých teček a hrubosti.

Jak si vybrat SPF tak, aby neškodilo tvé pleti ani přírodě?

@michaela__halova

Skládá se ze dvou fází, které provádíme za sebou při večerním odlíčení.

 1. fáze je tzv. olejová  – skrze tuto fázi se ti podaří odstranit SPF, make-up, špína, prach a všechny nečistoty, které se ti na obličeji během dne usadily. Stačí ti k tomu hydrofilní olej na odličování nebo odličovací mléko. Textura produktu je velmi důležitá, jelikož mastná složka dokáže prostoupit hlouběji do pórů, a uvolní tak přebytečné nečistoty. Po aplikaci krouživými pohyby se olej začne po kontaktu s vodou při oplachování měnit na jemnou emulzi. Výhoda je, že rozpustí i make-up, a šetrně ho tak smyješ. Dobrý olejový odličovač zvládne i řasenku. 

2. fáze je gelová či pěnová – na tu už ti stačí tvůj oblíbený gel, kterým si perfektně dočistíš pleť Zbaví se mastného filtru, který se vytvořil při první fázi, proto se nemusíš bát, že by ti zůstala mastná pleť. Pokud po čistění cítíš pnutí, je potřeba vyměnit gel, jelikož je to náznak, že právě tento ti nesedí.

Pinterest

Co když mám mastný typ pleti?

Tuto metodu můžou používat všechny typy pleti. Pokud máš mastnou pokožku, nemusíš se obávat olejových produktů, jelikož olej prostoupí lépe do vrstvy mazu, tím i do pórů a vyčistí je.

Je potřeba obličej čistit, i když nenosím make-up každý den?

I když nenosíš každý den make-up, pleť je stále vystavována prachovým částicím, SPF a jiným produktům, které bys měl/a vždy důkladně odstranit. Následné produkty ve tvé skincare rutině, jako jsou séra či krémy, se pak lépe do kůže vstřebají. Takže ano, čistit je potřeba každý den bez výjimky. 

Mám pleť čistit dvojí metodou i ráno?

Ne! Přes noc se ti vpijí do pleti všechny produkty a není potřeba ráno znovu hloubkově čistit. Během noci nejsi vystaven/a tolika vlivům, proto stačí ráno obličej opláchnout pouze vodou. Ale to zaleží už na tobě. 

Produkty z drogerie, na které celebrity nedají dopustit

@martinastrel

Tipy na super hydrofilní odličovače či mléko:

Tipy na pěnový či gelový čistič: