Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Skincare Don'ts: Na co si dát pozor

Internet je v dnešní době přehlcený radami a tipy, jak pečovat o pleť. Pojďme se ale v první řadě podívat, na co by sis měl*a dát pozor a co u dermatologů vzbuzuje časté kontroverze.

1. DIY 

Vyrábění domácích produktů pro svou skincare není vždy dobrý nápad. Na internetu je spousta „receptů“, které mohou pleť snadno poškodit. V domácích skincare výrobcích nejsou konzervační látky, a proto se v nich snadno vytvoří bakterie, což může zapříčinit nepříjemnosti.

„Není žádným tajemstvím, že ingredience, které najdete v kuchyni, jsou podobné těm, které najdete v přípravcích pro péči o pleť,“ říká estetička Haley Kulow. „Problém nastává, když se lidé pokoušejí vyrobit si vlastní masky nebo produkty, aniž by plně pochopili, jak spolu fungují. Výsledkem může být velký nepořádek bez výraznějších změn na vaší pleti.“ Tudíž, před samotným vyráběním masky se prvně raději podívej, jaké ingredience je bezpečné kombinovat a čemu se raději vyhnout.

Vše, co musíš vědět o double-cleansing metodě

@martinastrel

 2. Slupovací peel off masks

Masky mohou být zábavnou součástí tvé skin-care rutiny, ale vybírej pečlivě – některé se pro tvou pleť nemusí hodit a mohou ji i poškodit – to platí obzvláště pro peel off masky. „Pokud máš citlivou pleť nebo používáš jiné produkty či medikaci, některé masky ti mohou způsobit podráždění nebo i poškození pleti,“ uvádí dermatolog Toni Stockton.

Pokud máš ekzém nebo akné, je pravděpodobnější, že tvoje pleť nebude na peel-off masku reagovat dobře. „Slupovací maska může pomoci s odstraněním černých teček, může snížit poškození sluncem, zlepšit texturu pokožky a hydratovat pokožku,“ doplňuje dermatolog, v čem mohou být pozitiva peel off masek, ale vzhledem k rizikům doporučuje poradit se dopředu odborníkem.

Maska z lněných semínek is the new botox!

@adelakutilova

 3. Kokosový olej

Kokosový olej byl v jednu dobu považován za nejlepší produkt, který vyřeší každý problém. Použití kokosového oleje na pleti ale může dopomoct k tvoření akné a ucpáváním pórů, jelikož je vysoce komedogenní. Ovšem, ne všechny oleje jsou pro pleť nevhodné. Proto záleží, jaký typ pleti máš, a podle toho si vyber svůj.

  • Pro suchou pleť bývá vhodný šípkový.
  • Pro acne prone pleť je to například tea tree olej.
  • Pro kombinovanou pleť bych volila olej marulový.
  • Citlivá pleť ocení olej s výtažky z levandule nebo heřmánku

Ingredience, které vyhledávat ve skincare produktech, part 1

@martinastrel

 4. Vakuové čističe

Vakuové čističe bývají běžný předmět kontroverze u dermatologů. Často využívaná pomůcka na vyčištění pórů a černých teček nemusí mít vždy pozitivní vliv, jelikož může způsobovat mikro trhlinky a podlitiny, obzvláště na citlivé pleti. Dr. Anetta Reszko, newyorská certifikovaná dermatoložka, vysvětluje, že vakuové čističe mohou být užitečným nástrojem při odstraňování ucpaných pórů, ale neměly by být považovány za základní součást rutinní péče o pleť. Místo toho doporučuje používat jen příležitostně a zejména u svého dermatologa, který přesně ví, jak na to.  

Easy Guide: Jak správně vyčistit štětce na make-up

@martinastrel

5. Odličovací ubrousky 

Dříve jsem využívala tuto metodu čištění a odstraňování make-upu a vždy jsem měla velmi podrážděnou pleť. Ubrousky bohužel nikdy neodstraní všechen make-up a nečistoty, které na pleti máme. Látky se totiž nedostanou do potřebné hloubky a zůstanou jen na povrchu. Nicméně, využití ubrousků například na festivalu či při low cost cestování může alespoň částečně nahradit čištění pleti. 

A jak o pleť pečovat v mrazech?

Zimní skincare: Co se suchou pletí

@vil.a