Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Síla jednotlivých fází Měsíce aka. není vše jen o úplňku

Měsíc je neskutečně silným vesmírným tělesem, a ačkoliv by to mohlo mnoho z nás překvapit, vliv na nás nemá jen úplněk, ale i jeho ostatní fáze. Jen každá jiným způsobem.

Většina lidí má Měsíc a jeho sílu spojenou s fází úplňku. Jasně, je to čas, kdy nás Měsíc ovlivňuje nejvíce, ale to neznamená, že po zbytek měsíce z něj nemůžeme čerpat a využít jeho energii na maximum.

Vliv Měsíce na člověka:

Taky sis už všiml*a, že například za úplňku nemůžeš usnout nebo tě bolí hlava a klouby? Měsíc je totiž úzce spjatý s vodou, přece je to právě on, kdo hýbe s oceány a moři a způsobuje příliv a odliv! Lidská těla jsou tvořena z cca 60 procent vodou, z čehož vyplývá, že Měsíc může působit i na naše těla.

Měsíc může také ovlivňovat ženský cyklus. O tom si přečti v článku níže:

Jak je propojená menstruace a lunární cyklus?

@elvihradilkova

JEDNOTLIVÉ FÁZE MĚSÍCE

NOV

Nov představuje nové začátky a svěží pozitivní energii, která přichází do tvého života. V tomto období je důležité zapomenout na minulost, zahojit staré rány a soustředit se na zahájení nového cyklu s optimistickou náladou.

Skvělý čas pro: vyčištění staré a negativní energie, chození na terapie, detox od sociálních sítí, začátek nových přátelství, vztahů a kariérního růstu.

PRVNÍ SRPEK

Krátce po novoluní můžeme začít s manifestacemi a nastavováním si cílů na nové období. Nyní mají naše přání velkou šanci na splnění.

Skvělý čas pro: to-do listy, manifestace, plánování budoucnosti a rozvíjení tvého kreativního ducha.

Co o tobě vypovídá tvé měsíční znamení?

@elvihradilkova

PRVNÍ ČTVRŤ

Po vytvoření manifestací a cílů musíš vzít otěže do vlastních rukou! První čtvrť je skvělá pro podnikání různých akcí a rozproudění energie. V této fázi můžeš narazit na struggles.

Skvělý čas pro: růst, obdržení lásky, soustředění se na své cíle, překonávání sám*sama sebe.

DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC

Dorůstající Měsíc znásobuje energii předchozí fáze a v ní by se ti mělo začít opět více dařit a štěstí by mělo být na tvé straně.

Skvělý čas pro: starání se o své zdraví, motivování sebe samé*samého.

Červnový superúplněk v Kozorohu: Zamysli se nad tvými dlouhodobými cíli a přehodnoť své priority

@elvihradilkova

ÚPLNĚK

Úplněk představuje tu nejsilnější měsíční fázi. Vše, co jsi v období od novu zasel*a, to také sklidíš. Dobré i špatné. Úplněk je tedy hodně o karměodráží tvé chování a akce a vrací k tobě přesně to, co si zasloužíš. Pokud ses v posledních dnech nechoval*a správně, nyní se ti to může vrátit - ale samozřejmě i naopak.

Skvělý čas pro: nabití energie, odpočinek, oslavy, ukončení nějakého projektu/období.

COUVAJÍCÍ MĚSÍC

Období couvajícího Měsíce lehce zklidňuje energii a připomíná ti být vděčný*á. Sdílej tento čas a vděčnost s lidmi, na kterých ti záleží, nebuď sám*sama a poděkuj Vesmíru za vše.

Skvělý čas pro: trávení více času s přáteli a rodinou, dávání lásky.

Celebrity birth charts: Ladislav Krejčí

@elvihradilkova

POSLEDNÍ ČTVRŤ

Poslední čtvrť bývá nejbolestivější období cyklu, kdy by sis měl*a ve svém životě a hlavě udělat pořádek. Měl*a bys odstranit vše, co ti už neslouží a přidělává ti jen starosti. Blíží se nov a je důležité začínat nový cyklus s čistým štítem. Buď k sobě hlavně upřímný*á a neboj se mít i nepříjemné konverzace a výměny názorů.

Skvělý čas pro: skončení kouření a jiných závislostí, starání se o své mentální zdraví, rozchody, odpouštění.

POSLEDNÍ SRPEK

Po náročné fázi se můžeme vrhnout do oázy klidu. Už jsi ukončil*a celý cyklus, zbavil*a ses toxic energie a jsi ready na nový začátek, který je za dveřmi v podobě novoluní (novu).

Skvělý čas pro: výlety, meditace, užívání si života, dlouhý spánek a odměňování se.